Şanlıurfa’da, CHP İl Başkanlığında 10 ay önce atanan kayyum davasında mahkeme kararını verdi. Önceki gün Ankara 5. Sulh Hukuk Mahkemesi tarafından Cumhuriyet Halk Partisi Şanlıurfa İl Başkanlığına atanan kayyumun görevine son verdi, yerine yeni kayyum atadı.
CHP Şanlıurfa İl Başkanlığına atanan yeni kayyum heyeti yarın( 28.11.20) saat 13.00'de mevcut kayyumdan görevi teslim alacak.

FERHAT KARADAĞ VE YÖNETİMİ GÖREVİ TESLİM EDECEĞİ İSİMLER ŞÖYLE 

Mahkemenin kongre yapmak üzere atadığı yeni kurulda, Ahmet Budak, İbrahim Halil Pakır, Nuket Aktaş, İmam Ali Keskinbıçak ve Zeliha Uyar yer alıyor. CHP Şanlıurfa Kayyum İl Başkanı Ferhat Karadağ, görevi yarın bu isimlere teslim edecek.

GÖREVDEN ALINAN BAZI İLÇE BAŞKANLIKLARI PARELEL İLÇE OFİSLERİ AÇTI

Bu arada CHP Genel Merkezi tarafından Urfa İl Başkanlığı'na şubat ayında atanan Ferhat Karadağ beş ilçe başkanını görevden alarak yerine yeni isimler atamıştı. . Bu atamalar sonrası Karaköprü, Ceylanpınar ve Suruç ilçe teşkilatı görevi bırakmamış ve paralel CHP İlçe Başkanlığı ofisi açtı.

PEKİ NE OLMUŞTU? 

Geçtiğimiz şubat ayında CHP Genel Merkezi tarafından CHP Şanlıurfa İl Başkanı Hayrettin Cidir ve yönetimi görevden alınmıştı. Yerine Ferhat Karadağ başkanlığındaki kayyum heyeti atanmıştı.

 Partiyi 45 gün içerisinde seçime götürmesi gereken Karadağ, bu kararı almamış ve birçok ilçe başkanını görevden alarak yerlerine yeni ilçe başkanları atamıştı.

Bu duruma CHP Şanlıurfa İl Başkanlığın görevden alınan başkan ve başkan yardımcıları, yine görevden alınan CHP Haliliye İlçe Başkanı Avukat İbrahim Halil Alagöz, demokratik ve yasal yolları kullanarak dava açmıştı. 

DAVA SONUÇLARI EMSAL TEŞKİL EDECEK Mİ?

AK Parti Şanlıurfa İl Başkanı Kırıkçı; Kesinlikle ve Kesinlikle Omuzlarınız Düşmesin AK Parti Şanlıurfa İl Başkanı Kırıkçı; Kesinlikle ve Kesinlikle Omuzlarınız Düşmesin

İlk dava sonucu görevden alınan CHP Haliliye İlçe Başkanlığı için sonuçlandı. Görevden alınan CHP Haliliye İlçe Başkanı Avukat İbrahim Halil Alagöz açtığı davayı kazandı ve Haliliye İlçesine yeni kayyum atanmasını sağladı. 

Haliliye İlçe Başkanı İbrahim Halil Alagöz’ün kazandığı davadan bir hafta sonra da CHP Şanlıurfa İl Başkanlığına atanan kayyum için açılan dava sonuçlandı. 

Şimdi diğer ilçelere atanan kayyumlar için bu dava sonuçlarının emsal teşkil edip etmeyeceği merak konusu oldu.