Başkan Karadağ, CHP Suruç İlçe Örgütü ile birlikte, Suruç'un kronikleşmiş ve hâlâ çözüme kavuşmamış sorunlarına ilişkin basın açıklaması düzenleyerek yetkililere seslendi. Suruç'un sahipsiz kaldığını ve başıboş bir şekilde yönetildiğini belirten Başkan Karadağ şunları söyledi:

AK Parti Şanlıurfa'da Aday Belirlemek İçin Son Rötuşları Yapıyor AK Parti Şanlıurfa'da Aday Belirlemek İçin Son Rötuşları Yapıyor

" Suruç aslında sosyal, siyasal, ekonomik, tarım, hayvancılık ve turizm bakımından oldukça büyük bir potansiyele sahip ilçemiz. Fakat Suruç kasten yok ediliyor, Suruç kasten görmezden geliniyor. Biz yetkilileri sürekli sesleniyoruz artık şu Suruç'un kronikleşmiş sorunlarını çözün, oturduğunuz koltukların hakkını verin ve halka hizmet edin diye.

Bakınız daha bu basın açıklamasını yapmadan önce, Suruç ve Birecik programına giderken, ölüm yolu olarak bilinen Şanlıurfa-Suruç karayolunun 25. kilometresinde bir trafik kazasına denk geldik.

Bu yolun düzeltilmesi için daha ne kadar can kaybetmemiz gerekiyor? Suruç'un ölüm yolu, altyapı, uyuşturucu, dedaş, taban suyu yükselmesi, drenaj gibi temel ve bir türlü çözülemeyen sorunlarını artık görmezden gelmeyin. Bir an önce bu sorunları çözün. Artık yandaşlara değil, halka hizmet edin" dedi.