Karadağ, "Cumhuriyet Halk Partisi, Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün partisi olarak teröre karşı verilecek mücadeleyi kesintisiz destekler. Fakat, tezkerede milli egemenliğimize gölge düşürebilecek unsurları halkımızla şeffaf bir şekilde paylaşmak bizim sorumluluğumuzdadır," dedi.

Tezkereyle ilgili endişelerini dile getiren Karadağ, yabancı askerlerin Türkiye topraklarında bulunmasının kabul edilemez olduğunu vurguladı: "Türk ordusu, polisi, korucusu mevcutken, hangi gerekçeyle yabancı askerlerin ülkemizde bulunmasına izin veriliyor? Yabancı askerlerin varlığı, milli egemenlik anlayışımıza ters düşer ve işgal anlamına gelir."

Karadağ, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun da belirttiği gibi, bu itirazın geniş kesimler tarafından desteklendiğini ancak yeterince müzakere edilmeden gündemden düştüğünü belirtti. "Türk Milleti tehlike altındayken direnç göstermeye hazırdır. Endişemiz, Saray İktidarının yanlış kararları sonucu pişmanlık yaşamasıdır," diye konuştu.

Karadağ sözlerini şöyle sürdürdü: "Cumhuriyet Halk Partisi olarak, yabancı askerlerin ülkemize girişini kolaylaştıran düzenlemelere karşıyız. Altı okumuzdan biri olan milliyetçilik ilkesi gereği, yabancı kuvvetlerin Türkiye'de bulunmasını kabul etmemiz mümkün değil."

Yeniden Refah Partisi'nin Harran İle Akçakale Belediye Başkan Adayı Belli Oldu Yeniden Refah Partisi'nin Harran İle Akçakale Belediye Başkan Adayı Belli Oldu

Açıklamanın sonunda, iktidar ortağı MHP'nin konuya olan sessizliğine de değinen Karadağ, "MHP'nin, tezkere konusunda CHP'nin itirazını takiben yaptığı açıklama, sorumluluktan kaçıştır. Vatan toprağına adım atan her yabancı asker, işgalci olarak görülür. Saray ve ortaklarını milletimizin vicdanına bırakıyoruz," ifadelerini kullandı.