Cumhuriyet Halk Partisi Şanlıurfa İl Başkanlığı, iki ilçe başkanını görevden almasının ardından fena karıştı.

Urfadasın haber sitesinin edindiği bilgiye göre CHP Şanlıurfa İl Başkanlığının, Haliliye İlçe Başkanlığına atadığı Mehtap Rastgeldi Sakacı’nın bugün görevine başlaması için ilçe başkanlığına gitti. 

Görevden alınan Haliliye İlçe Başkanı Avukat İbrahim Halil Alagöz, Ankara’ya genel merkeze gittiği için ilçe başkan yardımcısı Aziz Akkuş, CHP Şanlıurfa İl Başkanlığından gelen heyeti karşıladı.

KAVGADA İLÇE BAŞKAN YARDIMCISI DARP EDİLDİ İDDİASI 

Biri, CHP Şanlıurfa İl Başkanlığı mütevelli heyetten olmak üzere toplam 7 kişi, CHP Haliliye İlçe Başkanlığında yeni başkan Mehtap Rastgeldi Sakacı’ya görevin teslim edilmesini istedi. CHP Haliliye İlçe Başkanı Avukat İbrahim Halil Alagöz’ün Ankara’dan dönmesinin ardından söz konusu devir teslimin yapılmasını heyete ileten ilçe başkan yardımcısı Aziz Akkuş, iddiaya göre darp edildi. 

KAVGANIN GÖRÜNTÜLERİ GENEL MERKEZE ULAŞTIRILDI

CHP Haliliye İlçe Başkan Yardımcısı Aziz Akkuş’un kaşının yırtıldığı kavgada o anların videoları CHP Genel Merkezine ulaştırıldı. Aziz Akkuş da hastaneye giderek kaşındaki yırtığa dikiş attırdı ve darp raporu alıp yaşananlar hakkında şikayetçi oldu.

CHP GENEL MERKEZİNİN NASIL BİR KARAR ALACAĞI MERAK KONUSU OLDU

Şanlıurfa’da yaşanan bu olayın ardından CHP Urfa’da sancılı bir döneme girdi. CHP Genel Merkezi’nin atama ile gelen henüz kongresini yapamayan mevcut Şanlıurfa il yönetimin yanında mı duracağı yoksa görevden alınan 2 ilçe başkanın mı yanında duracağı merak konusu oldu.  Yada her iki tarafı mı kızağa alacağı Urfa'nın gündem konusu oldu. 

GÖREVDEN VAZ GEÇTİ İDDİASI

Kırıkçı; "Bu Hikayenin Kahramanı Milletimiz" Kırıkçı; "Bu Hikayenin Kahramanı Milletimiz"

Bu arada CHP Haliliye İlçe Başkanlığına birkaç gün önce il başkanlığı tarafından atanan Mehtap Rastgeldi Sakacı’nın da görevi almaktan vaz geçtiği ileri sürüldü.

Öte yandan CHP Şanlıurfa İl Başkanlığı, görevden aldığı Eyyübiye İlçe Başkanı Ahmet Açmaz’ı da arayarak devir teslim için geleceklerini söylediklerini, Açmaz’ın da şua an hastanede olduğunu belirtmesi üzerine devir teslim için Eyyübiye’ye gidilmediği öğrenildi.