Cumhuriyet Halk Partisi Şanlıurfa İl Başkanlığının, iki ilçe başkanını görevden alması krize dönüştü.

Kırıkçı; "Bu Hikayenin Kahramanı Milletimiz" Kırıkçı; "Bu Hikayenin Kahramanı Milletimiz"

Atanmışın seçilmişi görevden almasının hukuka aykırı olduğunu söyleyen CHP Haliliye İlçe Başkanı Avukat İbrahim Halil Alagöz, görevden alınmasına itiraz etti. Ancak CHP Şanlıurfa İl Başkanlığı Haliliye ve Eyyübiye ilçesine yeni başkanlarını atadı. 

YENİ ATANANLAR GÖREVE BAŞLAYAMADI

Urfadasın haber sitesinin edindiği bilgiye göre bugün itibariyle göreve başlamaları gereken her iki ilçenin başkanının ilçe başkanlığına gittiği, fakat görevlerine başlayamadıkları öğrenildi.

CHP Haliliye İlçe Başkanlığına atanan Mehtap Rastgeldi Sakacı, koltuğuna oturmak istedi ancak buna müsaade edilmedi.

KONUYA CHP GENEL MERKEZİ EL ATTI

Bu arada CHP Şanlıurfa İl Başkanlığı tarafından görevden alınan Haliliye İlçe Başkanı Avukat İbrahim Halil Alagöz de soluğu Ankara’da aldı, konuyu CHP Genel Merkezine taşıdı. CHP Haliliye İlçe Başkanı Avukat İbrahim Halil Alagöz, Ankara’da partisinin MYK üyeleri ile görüştü ve görevden alınmasınız hukuksuz olduğunu aktardı. 

MYK 2 İLÇE BAŞKANININ DURUMUNU GÖRÜŞMEK İÇİN TOPLANIYOR

MYK üyelerine atanmışların seçilmişleri görevden alamayacağını anlatan Alagöz, bu konun CHP MYK’sında görüşülmesini istedi. Bunun üzerine CHP MYK’sının söz konusu sorunu görüşmek üzere bugün saat 17.00 toplanacağı öğrenildi. CHP MYK’sının toplantısından sonra her iki ilçe başkanın görevden alınıp alınmamasına kesin karar verilmiş olacak.