Şanlıurfa’ya Gelen CHP Genel Başkan Yardımcımız Ahmet Akın ve CHP heyeti 551 gündür adalet nöbeti tutan Şenyaşar Ailesi'ni ziyaret etti.

Eğitim Çalışanlarının Sorunlarına 8 Sendikadan Ortak Açıklama Eğitim Çalışanlarının Sorunlarına 8 Sendikadan Ortak Açıklama

Bugüne Kadar Şanlıurfa’ya gelen bir çok siyasi partinin genel başkanı Adliye önünde nöbet tutan Emine Şenyaşar’ı ziyaret etmişti.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkan Yardımcısı ve Balıkesir Milletvekili Ahmet Akın, Urfa Milletvekili Aziz Aydınlık, İstanbul Milletvekili Şanlıurfalı Mahmut Tanal ve beraberlerindeki CHP’li heyetin ziyaretinde Emine Şenyaşar, Türkçe bilmediği için derdini kürtçe anlattı. Oğlu Ferit Şenyaşar ise heyete olayın nasıl yaşandığını ve süreci Türkçe anlattı.

FcSAaPUX0AAjPJR
Ferit Şenyaşar, CHP heyetine, “Adaletten başka bir şey istemiyorum” dedi. CHP’li Tanal ise, “Annemiz hiç merak etmesin bu topraklara mutlaka adalet getireceğiz” cevabını verdi.

Bu arada 2018 yılın seçim gezisinde AK Parti  Şanlıurfa Milletvekili Halil İbrahim Yıldız ve yakınları ile Şenyaşar ailesi arasında kavga çıkmış, 4 kişi yaşamını yitirmişti. Kavgada Emine Şenyaşar’ın eşi ve iki oğlu öldürülmüştü.  Emine Şenyaşar ile saldırıda yaralı kurtulan oğlu Ferit Şenyaşar, Şanlıurfa Adliyesi önünde 9 Mart 2021’de başlattığı Adalet Nöbeti 551 gündür devam ediyor.