Şanlıurfa, Valileri Siyasetçi Yapıyor ! Şanlıurfa, Valileri Siyasetçi Yapıyor !

Manisa Milletvekili Özgür Özel, 1366 delegeden 812 oy alarak CHP'nin yeni Genel Başkanı seçilirken, Kemal Kılıçdaroğlu ise 536 oyla genel başkanlık yarışında 2'inci oldu. 12 oy ise geçersiz sayıldı.

CHP Genel Başkanı Özgür Özel'in ilk açıklamaları şu şekilde:

Hayatımın en büyük onurunu yaşıyorum. Bunu CHP'nin 100. yılında ve 100. yılında kurulan ilk sandığında ikinci yüzyıla yön verecek partimizin kurultayında oy birliğiyle şahsıma verilen bu onurlu görevi layıkıyla yerine getirdiğiniz için size teşekkür ediyorum. Bizimle birlikte gönlü bizimle birlikte olan bundan sonra başlattığı adalet yürüyüşüne hep beraber devam edeceğimiz Sayın Genel Başkanımıza teşekkür ediyorum. Sırtıma, omzuma yüklemiş olduğunuz sorumluluğun farkındayım. İlkokul öğretmenimden, tüm öğretmenlerime bugün beni burada yalnız bırakmayan Bornova Anadolu Lisesi arkadaşlarıma ve elbette böylesi bir gecede gecenin bu saatinde bu büyük onuru benimle birlikte yaşayan tüm delegelerimize, tüm CHP'lilere yürekten teşekkür ediyorum."

Kılıçdaroğlu, Özel'i Tebrik Etti

Kurultay'daki genel başkanlık seçiminden yenilgiyle ayrılan CHP eski Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Özgür Özel'i tebrik etti.

Tebrik açıklamasını resmi X sosyal medya hesabından yapan Kılıçdaroğlu, "Büyük Önderimiz Atatürk’ün emanetini, bugüne kadar onurla taşıdım. Ve bugün, kurultay delegelerimizin verdiği kararla, Genel Başkanlık görevine veda ediyorum. Bugüne kadar mücadelemize omuz veren herkese teşekkür ederim. Genel Başkanlık görevine seçilen yeni Genel Başkanımız Özgür Özel’i kutluyor, başarılar diliyorum." dedi.