Şanlıurfa’da, Dicle Elektrik Dağıtım A.Ş.’nin, uzun süreli elektrik kesintilerine ilişkin çiftçilerin cep telefonlarına gönderdiği mesaj kafaları karıştırdı.

DEDAŞ, mesajında, çiftçilerin 11 saatlik elektrik kesintilerinde yaşadıkları mağduriyet yönelik kurumlarına tazminat davası açma hakkının doğduğunu duyurdu. DEDAŞ, çiftçilerin 11 saatlik elektrik kesintisi yaşaması durumunda tazminat hakkı olarak 294,06 kr geri ödeme yapacağını mesajla bildirdi.

PİS KOKULAR GELİYOR

Gözden kaçırmayın

Urfa’da Taksicilik Sektörüne Çeki Düzen Verilmesi İsteniyor Urfa’da Taksicilik Sektörüne Çeki Düzen Verilmesi İsteniyor

DEDAŞ’ın kafa karıştıran mesajına ilişkin Hilvan Ziraat Odası Başkanı Hikmet İpar, “Burnuma pis kokular geliyor” dedi.

Hilvanli çiftçi Mahmut Demiryeri de “DEDAŞ tazminat kazandınız diyor 2021 sezonu için kimse bu paraları çekmesin çekerseniz bütün haklarınızı kaybetmiş olacaksınız. Tabi hak hukuk da yok ama umut dünyası” ifadelerini kullandı.

Hilvanlı çiftçilerden Tansu Göktepeli de Dicle’nin Meclis onaylı 10 saat elektrik kesme yetkisi bulunduğuna dikkat çekerek şunları dile getirdi; ”Yani ben 10 saatlik kesinti için DEDAŞ’a dava açamıyorum 11 saat olursa açma hakkım doğuyor. Günde 10 saat elektrik kesintisi demek 10 gün geç sulama demek! O da verim kaybı demek!

Elektrik kesintisi için çiftçilere ödeyeceği 294,06 kr tazminat varmış. Bu parayı çekmeyin. Günlük 12 saat kesinti yapıp mağduriyetine bu kılıfı uyduramaz! O kesinti verim kaybının en büyük nedeni. Kurum desteklemenize nasıl çöküyorsa öyle de mağduriyetinizi karşılasın”