Türkiye 17 gündür asrın felaketi ile mücadele ediyor. Kahramanmaraş merkezli 2 şiddetli deprem, büyük ve derin yaralar açtı. Toplam 11 ilde hissedilen afetin ardından binlerce binanın yıkılmasıyla 42 binin üzerinde can kaybı yaşandı. Devletin tüm kurumları ilk andan itibaren deprem bölgesinde yaraları sarmaya başladı. Öte yandan yurdun dört bir yanından da gönüllüler harekete geçerek depremzedelerin ihtiyaçlarını topladı.

Çalışmalar hız kazandı

Sahada hummalı çalışmalar yürütülürken, evsiz kalan vatandaşlar için de çadır kentler ve konteynerler kurulmaya başlandı. Afet bölgesinde görevlendirilen bakanlar ise bu zorlu süreçte çalışmaları yakından takip ederek depremzedelerin yanında oldu.

Bölge halkına ziyaret

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan da afetten etkilenen illeri ziyaret etmeye başladı. Burada incelemeler yapan Cumhurbaşkanı Erdoğan, depremzedelerle de sık sık bir araya gelerek sorunlarını dinledi.

Çocuklara harçlık verdi, yüzler güldü

Sık sık sözler vererek yaraların hızla sarılacağını dile getiren Cumhurbaşkanı, çocukları da unutmadı. Büyük bir ilgi ve sevgi ile karşılanan Cumhurbaşkanı Erdoğan, minik depremzedelerle yakından ilgilendi.

Bu sırada "Recep dede" diye seslenen küçük çocuğu fark eden Erdoğan, kendisine harçlık verdi. Cumhurbaşkanı'nın moral ve destek ziyareti, bölge halkına zorlu günlerde adeta teselli oldu, çocukların da yüzü güldü.
 

Editör: Urfadasin Haber