Başkan Erdoğan 11 Nisan Spor Salonu'nda AK Parti Şanlıurfa İlçe Belediye Başkan Adayları Tanıtım Toplantısı'nda açıklamalarda bulundu. Başkan Erdoğan, Şanlıurfa'da "Hiç endişe etmeyin dimdik ayaktayız, ayakta olacağız." dedi.

Erdoğan, yerel seçimler öncesi verdiği mesajda "31 Mart'ta oyunları bozacağız." ifadelerini kullandı. CHP'ye çok sert sözlerle tepki gösteren Erdoğan; "Bu parti milli iradeye ihanet etti." dedi. Erdoğan CHP lideri Özgür Özel'e de yüklenirken "Özgür Efendi örgütün elebaşısına selam gönderdi." ifadelerini kullandı..

Erdoğan Konuşuyor

Başkan Erdoğan 11 Nisan Spor Salonu'nda AK Parti Şanlıurfa İlçe Belediye Başkan Adayları Tanıtım Toplantısı'nda açıklamalarda bulundu.

Başkan Erdoğan'ın açıklamalarından öne çıkanlar
Yıl sonuna kadar deprem bölgesinde 200 bin konutun teslimini yaparak acil ihtiyaçları gidermiş olacağız.

Tarih boyunca büyük medeniyetlerin merkezlerinden biri olarak Urfa bölgesinin bizim kalbimizde ayrı bir yeri var. Demokrasi ve kalkınma adımlarının en güzel örneklerini hayata geçirmeye özen gösterdik. Devleti yönetimi tecrübesiyle öne çıkan arkadaşlarımızı şehrimizde görevlendirerek çalışmaların eksiksiz ve süratle yürümesini sağladık.

Aramıza kimseyi sokmamamız, basireti bırakmamamız gerekiyor. Çok mübarek olan bu şehir aynı zamanda içinde pek çok zorlukları barındıran bir yapıya sahip. Biz sizlerin iradesine hürmetten asla taviz vermeden şehrin hep ileri gitmesi için ne gerekiyorsa yapmaya gayret ettik.

Erdoğan Hitap Etti

"YOLUNU DEĞİŞTİRENLER KENDİ BİLİR"

Şanlıurfa'nın isminin arkasına saklanıp, kendi ajandaları, kendi bireysel hesapları peşinde koşanlardan olmadık. Hepimiz beşeriz, elbette hatalarımız çıkabilir. İhlasımızı ve şehrimize kazandırdıklarımızı kimse inkar edemez.

Pek çok aday adayı arasından şehrimize en iyi hizmeti yapacak, katkı verecek isimlerle 31 Mart'ta sizlerin huzuruna çıkmaya çalıştık. Artık hepimize düşen görev, önce adaylarımızın seçilmesini ardından şehrimize en güzel hizmetlerin getirilmesini sağlamaktır.

Geçmişte bizimle yürüyüp yolunu değiştirenlerin tercihleri kendilerini ilgilendirir. Bizim bu tür tartışmalarla ne zamanımız ne enerjimiz var. Hep birlikte işimize bakacağız. Mesele şehrimize eser kazandırmaksa, milletimize hizmet etmekse üzerimize kimseyi tanımıyoruz. Kimsenin bizi kendi kısır tartışmaları içine çekmesine izin vermeyiz.

Hedefimiz 31 Mart'ta sandıkları patlatarak Şanlıurfa'yı ilçeleriyle Türkiye Yüzyılı'naYüzyılı'na hazırlamak, adımlarını atmaktır.

"BÜTÜN OYUNLARI BOZDUK"

Türkiye ne zaman önündeki fırsatları değerlendirerek gelişme, kalkınma hızını artırsa hemen kirli senaryolar devreye giriyor. 2023 hedeflerimizde büyük atılımı hayata geçirmiştik. Bu atılım Gezi olayları ve ardından gelenlerle kesilmeye çalışıldı. FETÖ'nünFETÖ'nün darbe girişimi bunun bir parçasıydı. PKK gibi terör örgütlerinin devreye sokulması bunun parçasıydı. DEAŞ'ınDEAŞ'ın üzerimize salınması bu oyunun bir parçasıydı. TeröristanTeröristan bu oyunun bir parçasıydı. Ekonomimizi çökertmek için yapılan operasyonlar bu oyunun parçasıydı. Milletimizle omuz omuza vererek bu oyunları birer birer bozduk.

CHP'nin yöneticileri lafa gelince Cumhuriyet'in kurucu partisi olmaktan dem vururlar. İşlerine geldikçe Cumhuriyetimizin banisini istismar ederler. Gerçekte uzunca bir süredir ülkenin ve milletin düşmanı kim varsa onların değirmenine su taşımaktan, beşinci kol operasyonlarına alet olmaktan geri durmazlar. Bu parti ülkemize yönelik bir toplumsal kaos operasyonu olan Gezi olaylarına sahip çıktı. FETÖ ihanet çetesinin montaj kasetlerini Meclis'e taşıyarak darbe girişimine ortak oldu. Bu parti sınırlarımıza dayanan PKK/YPG terör örgütü mensuplarını sahiplenerek Cumhuriyetimizi hiçe saydı. 15 Temmuz'da darbeci tanklarına alkış tutarak milli iradeye ihanet etti. Bu parti uzunca bir süredir yerli ve milli siyasi teşekkülün yapmaması gereken ne varsa yaptı, hala yapıyor.

CHP siyasi mihengini kaybetmiş, yörüngeden savrulan bir partiye dönüşmüştür. Türkiye üzerinde hesabı olan herkesin kullanabileceği bir aparat haline gelen CHP'nin durumu, İstanbul'daki son terör saldırısıyla ortaya çıkmıştır.

Bu saldırıyı yapanların en büyük hamisi Genele Başkanı olmak üzere CHP yöneticileridir. Özgür efendi genel başkan seçildiği kongre kürsüsünden selam gönderdi. CHP yöneticilerinden bazıları eylemi yapan teröristleri savunmak için Meclis'e verdikleri soru önergeleri bile var. Bu parti uzunca bir süredir PKK'nın siyasi uzantılarıyla yoldaşlık yapıyor. İktidara gelebileceklerini zannediyorlar. Halbuki terör örgütleri de iç ve dış uzantıları da CHP'yi koçbaşı olarak kullanmaktadır. Siyasette rotasını kaybeden CHP, Türkiye'ye dair hesabı olan tüm odakların oyuncağı olmuştur. Asıl suç siyasi kariyerleri uğruna kendini kullandıran CHP yönetimidir.

"CHP ADETA BİR İÇ SAVAŞ YAŞIYOR"

Dört duvar arasında kendince siyasetçilik oynuyor. CHP'nin girdiği bu yolun ne kendisi ne demokrasimiz için hayırlı olmadığı ortadadır. CHP kendi bünyesinde adeta bir iç savaş yaşıyor. Bizim temennimiz bu sürecin sonunda CHP'nin mevcut halinden kurtularak Türk demokrasisine yakışır bir muhalefet partisine dönüşmesidir.

Cumhur İttifakı ülkemiz siyasi birikimine önemli katkılar sağlıyor. Şanlıurfa başta olmak üzere şehirlerimizin tamamında alacağımız neticeyle milletimizi eser ve hizmetleri vermeyi sürdüreceğiz

Erdoğan Başkan Erdoğan Miting

31 MART'TA OYUNLARI BOZACAĞIZ

Başkan Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti Şanlıurfa ilçe belediye başkan adayları tanıtım toplantısı öncesinde salon dışında bulunan vatandaşlara hitap etti.

Başkan Erdoğan'ın konuşmasından satır başları şöyle:
Şanlıurfa'nın şanlı insanları, sizleri bu anlamlı buluşmada en kalbi duygularımla selamlıyorum. 31 Mart şimdiden Şanlıurfa için hayırlı oldun.

İnanıyorum ki, Şanlıurfa şanlı bir geçiş yapacak. Bütün oyunları bozmaya var mıyız? Bütün hesapları alt üst etmeye var mıyız?

Alt yapısı ile üst yapısı ile Şanlıurfa'ya üniversitesi ile, bütün bu hizmetleri hiç ara vermeden devam ettirdik mi? Artık Şanlıurfa havalimanı yokken şimdi havalimanı var mı, üniversitesi var mı? Kim yaptı? Yerel yönetimlerde de merkezi yönetim ile yerel yönetim el ele vererek bu yolda yürüyeceğiz. İlçe belediyelerimiz ile el ele verip yol yolda emin adımlarla yürüyeceğiz.

Sakın oyunlara gelmeyelim. 21 yıldır bu hizmetleri veriyoruz ve bundan sonra da vermeye devam edeceğiz. Siz oyun bozdunuz, oyun. 31 Mart'ta da bu oyunları bozmaya devam ediyor muyuz?

Sizlerle iftihar ediyorum. Bugün adayları açıklayacağız ama daha sonra mitinge geleceğim. Burada bir miting yapmadan final olmaz.

Ali Murat Bucak, Ulaştırma Bakanından Urfa'ya Daha Fazla Yatırım İstedi Ali Murat Bucak, Ulaştırma Bakanından Urfa'ya Daha Fazla Yatırım İstedi

Biraz sonra aday tanıtımını yaptıktan sonra da Harran Üniversitesi'nde de konut dağıtım toplantısını yapacağız. Biz söz verdik mi yaparız. Kahramanmaraş'ta konut dağıtım toplantısını yaptık ve inşaatlar devam ediyor. Burada da bu inşaatlarımız devam edecek. Size güveniyorum, inanıyorum. Siz de bu kardeşinize güvenin, inanın

Editör: Urfadasin Haber