Şanlıurfalılara mikrofon uzatan urfadasın haber sitesi “Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan şu an karşınızda olsa ona ne söylemek istesiniz” sorusunu yöneltti. Şanlıurfalar bu soruya birbirinden ilginç cevaplar verdi.

İŞTE O CEVAPLAR!

“CUMHURBAŞKANIMIZIN ÖNCE ELLERİNİ ÖPERİM SONRA EKONOMİK SIKINTIYI SÖYLERİM” 

Ayağa kalkıp önce elini öpeceğini sona ona onu sevdiğini siyileceğini ifade eden Selim Baykal urfadasın haber sitesinin söz konusu sorusuna “İlk önce ayağı kalkarım. Sizi seviyorum derim. Ellerinden öperim. Size saygı duyuyoruz fakat dünyada bir kriz var. Bunun farkındayız. Ekonomik kriz var. Geçim sıkıntısı var ama bu bizden kaynaklanan bir şey olmadığını hepimiz biliyoruz. Takip ediyoruz bunu en yakın zamanda düzeltmenizi vatandaş olarak rica ediyoruz derim” ifadelerini kullandı.

“ÖNCE MIRRA İKRAM EDERİM SONRA URFA’NIN SORUNLARINI SÖYLERİM”

Cumhurbaşkanını karşında olsa onunla önce Urfa’nın acı mırra (Acı Kahve) içeceğini söyleyen Osman Karakaş, “Sonra kendisine Urfa’nın esiklerini söylerim.” dedi.

“URFA’DAKİ AK PARTİLİLERİN EN AZ YARISINI TASFİYE ET DERİM “

Şanlıurfalı esnaf Mustafa İsmet Üçeş ise “Herhalde benim ilk diyeceğim şey bu Urfa’daki bütün ak partinin en az yarısını tıraş et. Sil işe yaramıyorlar, reklam, makyaj başka bir şey yok. Derde deva bir şey yok. Sorun hal etme çözüm bulma diye bir şey yok. Ben bunu söylerim kendilerine. Sorun hal etme sorun çözme diye bir irade yok. Ben bunu söylerim. Burada işe yaramayanların en azından yarısını tasfiye e. Şu Zeynel başkanı başımızdan al bir nefes alalım. Şu ekonomiyi düzelt derim. 8 vekil seçmişiz, 8 çobanımız var, sürüye sahip çıkmıyorlar. Partimi önemli millet mi? Urfa’nın milletvekilisin. Önce Urfa’nın derdini çözmen gerekiyor. Partinin de işini hal edeceksin destek olacaksın sırf partiye çalışıyorlar. Millete yaptıkları bir şey yok. Alkış, resim, kuru gürültü, şu geldi bu gitti. Bir toplantıda çözüm olmazsa utanın o zaman çözüm olacak geldi gitti hikâyedir. Millet çözüm istiyor geldi, gitti yaramaz. Herkes gelir gider. Sorun hal etmen lazım. Beceriksiz bir kadro var. Bu tescillendi. İş çözemiyorlar efendim. ‘Ben üstüne gidemem’ diyemezsin. Yok öyle. Vekilsin. Benim gücüm yetmez diyemezsin. Ama benim gücüm sandıkta bu vekillere yetecek. Sen merak etme. Sen hangi yüzle yanıma geleceksin. İncittin, küstürdün beni. Hangi yüzle geleceksin. Bunu bana söyle. Gelecek yüzün yok. Şimdi derde deva olacağına derde dert oluyorsun. O zaman git Allah yolunu açık etsin” şeklinde konuştu.

“YAKITTA, GIDADA YAŞANAN SORUNLARI SÖYLEMEK İSTERDİM”

İbrahim Küçüksüslü de “Öncelikle ziyaretinden dolayı şeref duyarız ama bizimde kendisine söylemek istediğimiz belli başlı k şeyler var kendisine söyleyeceğimiz şeylerden birisi buyurun beraber geçelim Ankara’dan, İstanbul’dan. Beraber yola çıkalım. Yakıtı, gıdası, yiyeceği, içeceği bakalım nasıl. Biz turizm sektöründeyiz. Otel işletmecisiyim. Millet perişan durumda. Yakıt başını aldı gidiyor. Eskiden araçla bir yerden bir yere gidiyorduk. Şimdi o bile lüks duruma geldi. Tabi bunların önüne geçmemiz lazım. Gıdanın, içeceğin, yakıtın bunların takip edilmesi lazım. Kendilerine bu dilekleri bu şikayetleri sunardım. Bizde mağduruz, misafirlerde mağdur. Yurt dışından çok talep oluyor. Göbeklitepe, Karahantepe gezip görmeye gelmek istiyor. Bizim yerli turistlerinde rahat gezip dolaşmaları lazım. Bu konuda zorlanıyorlar. Bunlara da bir kolaylık sağlamasını isterdim. ” değerlendirmesin de bulundu.

“BU TÜRKİYE’NİN HALİ NE OLACAK DERDİM” 

Cumhurbaşkanına önce Urfa’nın misafir perdeliğini gösterileceğini dile getiren Mustafa Çirkin “Pandemi kalktıktan sonra artık turlar gelmeye başladı. İnsanlar Urfa’ya akın akın gelmeye başladı. Göbeklitepe’yi, Karahantepe’yi görmeye geleceklerdi olmadı. Yakıt 7 TL iken bir anda 30 TL’ye yükseldi. Peki bu insanlar Türkiye’yi nasıl gezecekler. Bu Türkiye’nin hali ne olacak derdim.” dedi.