Gelecek Partisi Genel Başkanı eski Başbakan Ahmet Davutoğlu, Şanlıurfa’daki temaslarında yıkımına karar verilen Özdiker Pasaj esnafını ziyaret etti. 

Cuma namazını Şanlıurfa’nın simgesi Balıklıgöl’de kılan ve daha sonra Balıklıgöl’ü gezen Davutoğlu, Özdiker Kuyumcular Çarşısı esnafı ile bir araya geldi. Belediye ile yaşadıkları sorunu anlatan esnafa Davutoğlu’na  “ Eğer bunların Özdiker Pasajıyla ilgili rantı olsaydı çözüm olurdu. Ama esnafın hakkı hukuku oldu mu sesleri çıkmaz. Biz buraya İzzettin Küçük Valimizi gönderelim. Bunların cebine girerse bunlar çözüm istemezler. “ dedi

Pasaj esnafı, Ahmet Davutoğlu’na yaşadıkları mağduriyeti Özdiker Kuyumcular Pasajının esnafı  Mustafa İsmet Üçeş şöyle dile getirdi; 

 “ Sayın başbakanım; belediye başkanı bizi hesaba almıyor. Bizi mahkemeyle tehdit ediyor. Üzerimize TOMA gönderiyor. Polis gönderiyor. Pasajda sadece 30 dükkan ile anlaşmış. Ama daha 92 iş yeriyle anlaşma sağlanmamış. Bizim rızamızı almadan burada 2 gündür bazı iş yerlerini yıkıyor. Bu reva mı?. Bu yaşadıklarımızı devlet büyüklerimize arz ettim. Sayın reisi cumhurumuza CİMER üzerinden yazdık.

Ahmet Tüysüz, DEVA Partisi'nin Hedeflerini Açıkladı Ahmet Tüysüz, DEVA Partisi'nin Hedeflerini Açıkladı

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Numan Kurtulmuş beye 8 ay önce şahsen mikrofonla arz ettim. Tarım Bakanımıza söyledim. Tüm vekillerin bilgisi var. Burada 400 çalışan var. Aileleriyle birlikte 3 bin kişiye tekamül ediyor. Esnafla anlaşmadan kamulaştırmayı başlatamaz. Kanun böyle diyor. Ama ne kimseyi dinliyor ne kimseyi hesaba alıyor. Şuan esnafı bıktırmaya, bezdirmeye çalışıyorlar.”

Görüşme esnasında Davutoğlu, Gelecek Partisi Şanlıurfa İl Başkanı Abdullah Yeşil’e talimat vererek buradaki mağduriyeti takip etmesini ve esnafa destek verilmesi talimatını verdi.(Lütfü AYDIN’ın Haberi)