Gelecek Partisi Genel Başkanı ve eski başbakan Ahmet Davutoğlu, çözüm sürecini bitiren Ceylanpınar olayına ilişkin açıklamalarda bulundu.

Ceylanpınar ilçesinde iki polisin uykusunda şehit edilmesiyle başlayan süreç hakkında konuşan Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu şunları kaydetti:

Çetiner, Urfa’nın Her Sokağına Alın Terini, Ayak İzini Bırakıyor Çetiner, Urfa’nın Her Sokağına Alın Terini, Ayak İzini Bırakıyor

"(Ceylanpınar’da polis memurları Feyyaz Yumuşak ve Okan Acar’ın 22 Temmuz 2015’te evlerinde şehit edilmesi) iki kahraman polisimizin evinde şehit edildiği haberi bana sabah 5’te ulaştı. 

Dedim ki tetkik edin bunda herhangi bir provokatif bir şey olmasın. Bana istihbaratı bildirin, ola ki başka bir dış istihbarat içeride bir şey, o sırada halen sürmekte olan çözüm süreci… 

Türkiye’yi bir şeyin içine mi çekmek istiyorlar diye bu araştırmayı yaparken, saat 8 mi, 9 mu, PKK bunu üstlendi.  Öğleden sonra 15’te bütün güvenlik birimlerini toplayıp ertesi gece saat 3’te PKK’nın, IŞİD ve DHKPC’nin Türkiye içi ve dışı bütün birimlerine karşı operasyon talimatı verdim bir an tereddüt etmedim."