50 yıl önce liseyi bitirdikleri arkadaşlarıyla Şanlıurfa’da buluşan Gelecek Partisi Genel Başkanı eski başbakan Ahmet Davutoğlu Urfa’da moral depoladı.

DAVUTOĞLU: BİZ BU HALKIN İÇİNE BU CEKETLE ÇIKTIK 

Şanlıurfa’ya dün gece gelen Ahmet Davutoğlu, Cuma namazı Balıklıgöl’de kıldı. Liseli arkadaşlarıyla Balıklıgöl’ü gezen Davutoğlu daha sonra balıklara yem attı. Şanlıurfalıların yoğun ilgisiyle karşılaşan Ahmet Davutoğlu, Urfalı Hacı Sinan ile ilginç bir diyalog yaşadı. Ahmet Davutoğlu, Urfalı Hac Sinan’a “Biz bu halkın içine bu ceketle çıktık” dedi. 

7109e7a5-8139-40e4-a67c-4098f55320b4

HAC SİNAN:  BUNLAR CİZO VİZO !

Gelecek Partisi Şanlıurfa İl Başkanı Abdullah Yeşil ve çok sayıda parti üyesinin eşlik ettiği Ahmet Davutoğlu’nun önüne Balıklıgöl’de çıkan Hacı Sinan şunları söyledi; “Yeter milleti kurtar. AK Parti’yi ayakta tutan sendin. Bunlar cizo vizo. Boş! Sen ayrıldın ekonomiye bak, çiftçinin haline bak. 

HAC SİNAN:  ÖLÜM VAR !

Bir torba şeker Bin 100 TL olmuş. Kalabalık aileye 1 ay yetmez. Benim evde 7 kişiyiz. 2 tane öğrencim var. Sadece 1 kişi asgari ücrete çalışıyor. 7 kişiye yeter mi. Allah’tan ev kendime ait. Kiracı olsa nasıl olacak. Şimdi enflasyon yüzde 80 -90 olmuş. Elimizden geldiği kadar sana destek olacağız. Ama sen de eskisi gibi dürüst ol. Dürüst çalış. Yani bu siyasetçiler gibi değil. Çünkü bunların hepsi koy cebine! Koy cebine yapıyor. Ama yarın ölüm var.  
Yarın ölünce bu ceketi de çorabını da çıkartılıyor. Kimse malını öbür dünyaya götürmüyor. Dünyada kim iyilik yaparsa o kalır. Hazreti peygamber, ‘İnsanların en hayırlısı insanlara faydalı olan insandır’ demiş.

HAC SİNAN: BU LAFLARI KARŞINDA ETTİĞİM İÇİN KUSURA BAKMA, SEN HOCA ADAMSIN 

 Kusura bakma, sen hoca adamsın. Senin karşında bu lafları söylüyorum. Kusura bakma. Bu gün siyaset üzerinde zengin olanlar vurgun peşinde. Allah bizi öyle yapmasın. Yarın Allah hesap soracak. Bazı hesaplar dünyada soruluyor. Hani damadı nerede? 128 milyar hani nerede? Türkiye’nin bütçesi kadar bir para. Bak sen profesörsün. Hanımın profesör ama hani siz neden zengin değilsiniz.” ( Lütfü AYDIN’ın Haberi)

SP Urfa Başkanı Yanmaz: Gördüğümüz Teveccüh Günden Güne Artıyor SP Urfa Başkanı Yanmaz: Gördüğümüz Teveccüh Günden Güne Artıyor