Yeniden Refah Partisi 2. Bölge Ekonomik İşler Başkanlığı Urfa Sorumlusu Albayrak, DEDAŞ’ın “Sayaç yok” deyip vatandaşa abonelik vermediğini iddia etti

Dicle Elektrik Dağıtım A.Ş’nin  kaçak elektrikle mücadele adı altında kırsalda kolluk kuvvetleriyle baskınlar yapmasını Şanlıurfa’yı tüm Türkiye’ye hırsız olarak lanse ettiğini ileri süren Yeniden Refah Partili Faysal Albayrak “Kaçak elektriğe karşı olan insanlarımızın abonelik talepleri çeşitli bahanelerle zorlaştırılmaktadır. Nitekim buna örnek vermek gerekirse yeni abonelik talepleri, güç artırımı talepleri ve bilimum abonelik taleplerinde ilgili dağıtım şirketi kendi tedarik ettiği sayaçları zorunlu hale getirmiştir.       

VATANDAŞIN KENDİ KULLANDIĞI ENDEKSİ GÖRMESİ ENGELLENİYOR

Bakanlık tarafından onaylı mührü bulunan piyasada satışa sunulan elektrik sayaçlarının vatandaş tarafından temini yasaklanmıştır. Bu durum birçok şaibeyi de beraberinde getirmiştir. Bunlardan bazıları kaçakla mücadele adı altında gecekondu ve kırsal mahallelerde bulunan direklere DÜSOP (Direk Üstü Sayaç Otomasyon Panosu) , merkezde bulunan binalara ASOP (Alçak Gerilim Sayaç Otomasyon Panosu)  panoları takılmış ve sayaç hiçbir şekilde okunmayacak duruma getirilmiştir. Bu durum vatandaşın kendi kullandığı endeksi görmesi engellenmiştir. Kısaca vatandaş kullandığı elektrik faturaları dağıtım şirketinin insafına kalmıştır. “İfadelerini kullandı.

2021-2022 yılı Aralık-Şubat ayları arasında dağıtım şirketi kurdaki yaşanan dalgalanmayı bahane ederek sayaç firmasıyla anlaşmasının geciktiğini ve sayaçların tedarik edilemediğini bundan dolayı gecikme yaşanacağını kendilerine ilettiğini hatırlatan Faysal Albayrak,   abonelik talebinde bulunan vatandaşların da abonelik dosyaları sayaç olmadığından askıya alındığını aktardı.

Elektrik abonesi olmak isteyenlerin sayaç olmadığından 2 ay bekletildiğini söyleyen Yeniden Refah Partisi Genel Merkez 2. Bölge Ekonomik İşler Başkanlığı Şanlıurfa Sorumlusu Faysal Albayrak “Aynı durum 2022 Mart ayında yine sayaç az geldiğinden bitmiş ve tekrar talepte bulunulmuş denilip vatandaşlar 1 ay kadar mağdur edilmiştir.

Eczane Çalışanları Başkan Beyazgül'den Uzatma İstedi Eczane Çalışanları Başkan Beyazgül'den Uzatma İstedi

Gelelim 2022 Haziran ayına. Yani bulunduğumuz Haziran ayına.  Dicle Elektrik Dağıtım A.Ş. bugün tekrardan elektrik sayaçlarının tükendiğini ve tedarik için talepte bulunulduğunu ve geçici kabul için yani abonelik için sayaç takılma başvurularını yapılmaması sayaç geldiği zaman haber vereceklerini duyurdular.  Peki bu yaz ayında benim abonelik talebinde bulunan vatandaşım buzdolabı ihtiyacını nereden karşılayacak? Aydınlatma ihtiyacını nasıl karşılayacak? Tıbbi cihaz kullanma ihtiyacı varsa nasıl kullanacak?

İnşallah Yeniden Refah Partisi olarak seçimlerde iktidar olmamızla birlikte genel başkanımız Dr. Fatih Erbakan’ın da belirttiği gibi dağıtım şirketlerini tekrar kamulaştıracağız. Bu uygulamalara ve zulümlere son vereceğiz. Bu konularda Şanlıurfalı vatandaşımızın bizleri desteklemelerini istiyoruz.  Çünkü milletimiz için biz varız diyoruz.  “şeklinde konuştu.