Şanlıurfa’da kopan elektrik kablosunun onarılması için vatandaş DEDAŞ'tan yardım istedi. DEDAŞ ise sorunu vatandaşın gidermesi gerektiğini söyledi.

Şanlıurfa’nın Eyyübiye İlçesi Akşemsettin Mahallesi 1546 sokakta yaşanan elekrik telinin kopması dolayısıyla 7 saatten fazla zamandan beri elektrikler verilemiyor.
Urfadasın haber sitesinin whatsapp hattına ulaşan mahalle sakinleri sabahtan beri elektrik kesintisine maruz kaldıklarını belirterek “Kablo koptu. Elektrikler kesildi. Hem elekriksiz kaldık hem de kablonun bu şekilde durması çocuklar için tehlikeli.

DEDAŞ’ı arıyoruz; her seferinde ‘Kayıt oluşturuyorum’ diyor. Ama kimse gelmiyor illa bir çocuğun ölmesi mi gerekiyor. Tahsilatını geciktirsek hemen yaptırım uyguluyorlar ama hizmete gelince ortada yoklar. Elektrikçi çağırdım; ‘Bu bizim işimiz değil DEDAŞ’ın müdahale etmesi lazım’ dediler.” ifadelerini kullandı.

36a48fe0-c5d3-421f-a39e-ec811fe69122

DEDAŞ:  SORUNUN GİDERİLMESİ VATANDAŞA AİT

İsot İyi Para Edince Hırsızların Radarına Girdi İsot İyi Para Edince Hırsızların Radarına Girdi

DEDAŞ'tan bilgiye göre de kopan elektrik kablosunun hane sakinine ait. DEDAŞ, Akşemsettin Mahallesi 1546 sokaktaki 56 ikamet eden vatandaşın elekrikçi çağırarak sorunu gidermesi gerektiği bildirdi.