Ali İhsan Delioğlu, Sait Ağan’ın görevden alındığını hatırlatarak nedenini de şöyle açıkladı; “; Bu arkadaşımızın seçim sürecini gerek psikolojisi durumu gerek sosyal durumu, sosyal statüsü dolayısıyla yürütemeyeceğine karar verilmiş. Bu görevi yapamayacağı kanaati hasıl oldu. Bundan dolayı da genel merkez, yerel seçim sürecini bu arkadaşımızla yürütmeme kararı aldı ve görevden aldı.”

Esnaf ve Vatandaşlardan Başkan Beyazgül’e : ”Gönlümüz ve Dualarımız Seninle” Esnaf ve Vatandaşlardan Başkan Beyazgül’e : ”Gönlümüz ve Dualarımız Seninle”

Metropol ilçelerin başkanlarını görevde alma yetkisinin genel merkezin yetkisinde olduğunu aktaran Ali İhsan Delioğlu açıklamasını şöyle sürdürdü; 
Genel merkezimiz tarafından aranarak Karaköprü İlçe Başkanı Sait Ağan’ın görevinden alındığı bize bildirildi. Hemen paylaşın denildi.

Biz de genel merkezimizin bu talimatını yerine getirdik. AK Parti Şanlıurfa İl Başkanlığı sosyal medya hesabından paylaşarak bunu kamuoyuna duyurduk.

Sait Ağan’ın görevden alınmasının şu; Bu arkadaşımızın seçim sürecini gerek psikolojik durumunun gerekse sosyal durumunun, sosyal statüsünün yürütemeyeceğine karar verilmiş. Bu görevi yapamayacağı kanaati hasıl oldu. Bundan dolayı da genel merkez, yerel seçim sürecini bu arkadaşımızla yürütmeme kararı aldı ve görevden aldı.”
 

Editör: Urfadasin Haber