Şanlıurfa'nın Birecik ilçesinin DEM Partili Belediye Başkanı Mustafa Begit ve 4 meclis üyesi, önceki hafta yaptıkları bir açıklamayla partilerinden istifa etti.

Begit'in istifasına DEM Parti il başkanlığı ile milletvekilleri tepki gösterdi.

DEM Partililerin bugün belediye önünde toplanacağı bilgisi üzerine bölgede yoğun güvenlik önlemi alındı.

Şanlıurfa merkezden toma ve çevik kuvvet ekipleri sevk edildi.

Akit yazarı, lüks düşkünü vekil ve başkan kızlarını yazdı Akit yazarı, lüks düşkünü vekil ve başkan kızlarını yazdı

Sabah saatlerinde ilçeye giden güvenlik güçleri, belediye girişine barikat kurdu

Halkların Eşitlik ve Demokrasi Partisi (DEM Parti) Birecik İlçe Örgütü, 29 Nisan’da DEM Parti’den istifa eden Birecik Belediye Başkanı Mehmet Begit'in belediye başkanlığından istifa etmesi talebiyle basın açıklaması yaptı.

Belediye Hizmet Binası önünde yapılan açıklamaya DEM Parti Urfa İl Örgütü Yöneticileri, 31 Mart’ta belediye eşbaşkanı olarak seçilen Berivan İlkaya Manas’ın yanı sıra yüzlerce kişi katıldı.

 “Hırsız Begit istifa et” sloganlarının atıldığı belediye önünde  "İrade gaspına hayır istifa et", "Hırsızlığa prim yok", "Belediye halkındır öyle kalacak" ve "Halk hakkı olanı almaya geldi" dövizleri taşındı. 

Basın açıklamasında konuşan 31 Mart’ta belediye eşbaşkanı olarak seçilen Berivan İlkaya Manas, “Birecik’te alenen 22 bin oy, 22 bin seçmenin iradesi çalınmıştır. Bu eşine az rastlanır bir hırsızlıktır” dedi.

"Herkes bilsin ki bu halkın değil iradesini 3 kuruşunu bile kimseye yedirmeyiz” diyen Manas, “Halk hakkı olanı almaya geldi. Sen Mezralıları ve Asmanlıları hırsızlığına ortak etmeye çalışıyorsun. Mezralılar hırsızlığa karşı, Asmanlılar hırsızlığa karşı. DEM Partililer hırsızlığa karşı. Bütün Birecikliler hırsızlığa karşı” ifadelerini kullandı.

Editör: Urfadasin Haber