Suruç ve Bozova’da yapılan ön seçimler ikinci tura kalmıştı. DEM Parti, Partinin ilçe binasında yapılan oylamada 2 kadın 8 aday adayı yarıştı. 333 delegenin kurulan 3 sandıkta oy kullandığı seçimde, kadın aday adaylarından Aygül Kapıkayalı 195 ile en fazla oyu aldı.  Erkeklerde ise İsmail Yıldız 134 Yaşar Kormaz ise 97 oy alarak ikinci tura kaldı.

BOZOVA'DA EŞ BAŞKANLAR BELLİ OLDU

Bozova ilçesinde yapılan ön seçimlerde İsmail Yıldız 177, Yaşar Korkmaz 144, Aygül Kapıkayalı 195 oy aldı. Bu sonuçlarla birlikte DEM Parti’nin Bozova Belediye Eş Başkan adayları Aygül Kapıkayalı ve İsmail Yıldız oldu.

İŞTE SURUÇ EŞ BAŞKAN ADAYLARI

Suruç’ta ise partinin ilçe binasında bulunan Şahin Binici Konferans Salonu'nda 5 sandıkta yapılan seçimde 619 delege oy kullandı. Aday adayları oyların yüzde 50'den fazlasını alamadığı için seçim ikinci tura kaldı. Aday adayları Ayten Kaya ile Cemile Şahin ve Müslüm Baran ile Abdulkadir Ercan için tekrar sandık kuruldu. Yapılan ön seçimin ikinci turunda DEM Parti’nin Suruç Belediye Eş Başkan adayları Ayten Kaya ve Abdulkadir Ercan oldu.  

Deva Partisi Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Belli Oldu Deva Partisi Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Belli Oldu


 

Editör: Urfadasin Haber