Şanlıurfa’da ithalatçıların meşhur Avrupa Pasajı ve Dünya Pasajı'nı ziyaret eden Demokrat Parti Şanlıurfa İl Başkanı Mustafa Polat, sorunlarını dinledi karşılıklı istişarelerde bulundu.

ESNAF BÖYLE DERT YANDI
Şanlıurfalı esnaflar,  kendilerini ziyarete gelen Demokrat Parti Şanlıurfa İl Başkanı Mustafa Polat’a dert yandı. Şanlıurfalı esnaflar, Mustafa Polat’a yaşadıkları sıkıntıları anlatırken şunları aktardılar;  "Piyasada iş yok siftasiz dükkân açıyoruz, siftasiz kapatıyoruz. Milletin alım gücü düştü. Geçen yıla göre her şey üç kat arttı. Doların sürekli yükselmesinden dolayı malımızın yerine yeni mal koyamıyoruz. Günlük ihtiyaçlarımızı karşılamak için sıcak para girsin diye gelen müşteriyi kaçırmamaya çalışıyoruz. Ürünümüzü bazen zararına satıyoruz.

"GÜMRÜĞE ÖDEDİĞİMİZ ÜCRET 2 BİN TL’DEN 12 BİN TL’YE YÜKSELDİ"

2 yıl önce Çin'den getirdiğimiz 1 konteyner için gümrüğe 2 bin TL ödüyorduk. Şimdi ise 12 bin TL ödüyoruz. Eskiden civar illerden müşterilerimiz gelir ürün alırdı. 

"AKARYAKIT CANIMIZI YAKTI"

Şimdi akaryakıt pahalı olduğu için civar illerden müşteri de gelmiyor. Akaryakıt zaten canımızı yakmış. Mesela daha önce Malatya'dan bir müşteri Şanlıurfa'da mal almak için gelirken 300 TL akaryakıt parası öderdi. Şimdi 2 bin TL ödüyor. Bu yüzden de civar illerden bizden mal almaya gelenlerin yüzüne hasret kaldı. İşlerimiz bildiğiniz gibi değil. ”ifadelerini kullandılar.

İşsizlikten kan ağlayan esnafa, Mustafa Polat ise erken ya da zamanında yapılacak seçimlerde oylarını bunları düşünüp kullanması ve Demokrat  Parti’ye oy vermelerini istedi.