Kahramanmaraş'ta meydana gelen 2 yıkıcı depremden sonra tüm Türkiye seferber olmuş, kimi maaşını kimi harçlığını kimisi de cebindeki son parayı depremzedeler için bağışlamıştı.

Depremden hemen sonra gerek depremzedelere gerekse arama kurtarma ekiplerinin her daim yanında olan Umut Kervanının Şanlıurfa Şubesinde şaşırtan bir örneklik meydana geldi.

Adıyaman’daki depremde eşini kaybeden hayırsever bir kadın, kulağındaki küpesini Umut Kervanı Şanlıurfa Şubesine başvurarak depremzedelere bağışladı.

Şanlıurfa Umut Kervanı Derneği Başkanı Mahmut Çelik yaptığı açıklamada, “Bizim bölgemizde asrın felaketi diyebileceğimiz bir deprem yaşandı. Tarihte eşine çok az rastlayabileceğimiz bir deprem yaşandı. 7.7 büyüklüğünde bir deprem tarihte çok az karşılaşılan büyüklükte. Bu büyük deprem bazı şeylere sebep oldu. Halkımız topyekûn bir seferberlik ilan etti. Herkes elinden gelen yardımı yapıyor. Yardımda bulunan herkesten Allah razı olsun.” ifadelerine yer verdi.

“Hayırsever insanlar yaşadığı sürece yardımlaşmamız devam edecek”

Çelik son olarak şunları kaydetti:

“Adıyaman'da eşi enkaz altında kalan bir bacımız elinde kalan küpesini Umut Kervanı’na getirip teslim etti. Küpesini bozdurup depremzedelere harcamamızı istedi. Bu gibi hayırsever insanlar yaşadığı sürece bu dayanışmamız ve yardımlaşmamız devam edecek. Katkıda bulunan arkadaşlardan Allah razı olsun. Allah eşine rahmet etsin. Allah mekânını cennet etsin.”

Editör: Urfadasin Haber