Şanlıurfa Topçumeydanında inşaat malzemesi satan esnaf Adem Uğurbaş, işlerinin deprem öncesinden daha fazla açıldığını bunun nedenini de depremde hasar gören binalarda yapılan tadilattan kaynaklandığını söyledi.
urfadasin habere açıklama yapan Adem Uğurbaş deprem sonrasında satışlarıyla ilgili şunları söyledi; ” Depremden bir hafta sonra evlerine girmek isteyen vatandaşlar boya ve alçı gibi tadilat malzemelerine yoğunluk gösterdi.
Deprem nedeniyle malzeme satışlarımızda da etkilenme oldu. İnsanlar çatlak olan evlere girmeyi tercih etmiyor. Psikolojilerinin bozulduğunu söylüyorlar. Kimse tadilat yapmadan evine geçmek istemiyor.
 Deprem nedeniyle Şanlıurfa’da ilk hafta hiçbir yer açık değildi. Daha sonraki hafta evlerine girmek isteyenlerin oluşturduğu bir yoğunluk vardı.
 Bir haftadan sonra Hatay merkezli artçı depremler olunca vatandaşlar evlerine tadilat yapmayı durdurdular. Çünkü her bir depremde yeni bir çatlak çıkıyor. Depremden sonra ise insanlar artçı depremlerin durmayacağını düşünerek tadilatı bıraktı ve işlerimizi de olumsuz yönde etkiledi. 
Daha çok alçı ve boya malzemesi alınıyor. İnsanlar daha çok üstünkörü evin yaraları görünmeyecek şekilde kapatmayı tercih ediyorlar. 
BOYA FİYATLARI DEPREMDEN SONRA ARTTI MI?
Boyaların ham maddesi dolar bazlı geldiği için evini güzel bir şekilde boyamak isteyen biri 20 kilo boya ve 1000 lirayı gözünden çıkarması gerekiyor. Aynı renk ve tek kat boyayı duvarlara vursa bile.”
Şanlıurfa’da inşaat malezemeleri satan bir diğer esnaf Umut Altundağ da Depremden sonra çoğunlukla alçı ve tamirat malzemeleri ve boya satışlarının çok olduğunu söyledi.
Duvarlarda çatlaklar çok olduğu için alçı ve boya satışlarının daha fazla olduğunu belirten Umut Altundağ,  fiyatların boyanın kalitesine göre değiştiğini, boya fiyatlarının 500-600 lira başladığını dile getirdi.

(ÖZEL HABER: PAYAM KAYA-SÜMEYYE ALDAŞ)

Ramazanda Kurulacak İftar Çadırlarının Adresi Belli Oldu Ramazanda Kurulacak İftar Çadırlarının Adresi Belli Oldu