Kahramanmaraş’ın Pazarcık ve Elbistan ilçelerinde 6 Şubat günü 7,7 ve 7,6 büyüklüğünde iki deprem Şanlıurfa’yı da derinden sarstı.
Depremler sırasında binlerce bina çöktü, binlerce kişi enkaz altında kaldı. 45 binin üzerinde kişinin can verdiği depremler, 11 ili etkiledi.
Kahramanmaraş, Hatay, Adıyaman, Malatya, Gaziantep, Adana, Şanlıurfa, Diyarbakır, Osmaniye, Kilis ve Elazığ’da büyük yıkım olurken, şehirler adeta kimlik değiştirdi.

Artçıların şiddetle sürdüğü şehirlerde yaşayanların büyük çoğunluğu ise hayatta kalabilmek için yollara döküldü. Deprem bölgesinde kalanlar da çadırlarda ve konteyner evlerde kalmaya başladı.

Bazı şehirlerde hasar tespit çalışmaları, bazılarında da enkazların taşınması devam ederken bu gece Şanlıurfa’nın Karaköprü ilçesinde yapılan düğünde araç konvoyu ve havaya silah sıkılması tepkilere neden oldu. 

Başkan Mehmet Kuş'tan Selde Zarar Gören Ailelere Ev Kirası Desteği Başkan Mehmet Kuş'tan Selde Zarar Gören Ailelere Ev Kirası Desteği

Atakent Mahallesi'nde yapılan düğün sonrası araç konvoyunda yüksek sesle müzik dinleyenler havaya da silah sıkarak etrafa rahatsızlık verince olay yerine çok sayıda polis sevk edildi. Polis ekiplerinin, düğün sahipleri hakkında işlem başlattığı öğrenildi.