AK Partili eski belediye meclis üyesi Bilal Tekatlı’nın sosyal medya hesabından paylaştığı ve onlarca yorum aldığı yapı ile ilgili “Sözde; depreme dayanıklı, kat sayıları fark etmeksizin henüz bir yıllık milyonluk daireler, rezidanslar yerle bir oldu.

Eyyübiye ilçesinde "Kuşçu şeyh Hüseyin’in" Guiness rekorlar kitabına aday bu evi sapa sağlam yerinde duruyor. Mantıklı bir açıklaması vardır elbette. Hırsız müteahhitlerin hırsızlıkları o kadar büyük ki, bu metruk bina depreme dayandı ama o hırsızların ki dayanamadı. Demek ki, ne kadar çalmışlar ki bundan daha dayanıksız bina çıkarmışlar. ”ifadeleri kullandı.

Ceylanpınar'da Selde Dereye Düşen Kız Çocuğu Cansız Bedenine Ulaşıldı Ceylanpınar'da Selde Dereye Düşen Kız Çocuğu Cansız Bedenine Ulaşıldı

Bu arada Kahramanmaraş'ta 6 Şubat tarihinde meydana gelen 7,7 ve 7,6 büyüklüğündeki 2 büyük deprem Şanlıurfa dahil 10 ilde can kaybı ve yıkımlara neden oldu.

340 kişinin öldüğü, 8 bin 919 kişinin yaralandığı Şanlıurfa’da,  acil yıkılacak bina sayısı bin 122, kullanılamaz hale gelen bina sayısı 253.