Viranşehir Kaymakamı Önder Çengel başkanlığında, Belediye Başkanı Salih Ekinci ve ilgili kamu kurum ve birim müdürlerinin katılımıyla depremden etkilenen illere gönderilecek insani yardımların ve Viranşehir’e gelen depremzedelere verilen hizmetlerin değerlendirildiği toplantı düzenlendi.

Toplantıda, 11 ilde yaşanan deprem felaketi ile ilgili yürütülen ve yapılacak olan çalışmalar hakkında durum değerlendirmesi yapıldı.

Değerlendirme toplantısında konuşan Kaymakam Önder Çengel, devletin afetzede vatandaşlar için tüm imkanlarını seferber ettiğini söyledi.

Afet bölgesine yapılan yardımların hız kesmeden devam ettiğini ifade eden Çengel, Viranşehir’de misafir ettikleri depremzedelerin her türlü ihtiyacını karşılamak ve yaralarını sarmak için çalışmaların aralıksız devam ettiğini ifade etti.

Çengel, şimdiye kadar Viranşehir’den deprem bölgesine çok sayıda tırla insani yardım malzemesinin gönderildiğini belirterek, destek veren tüm vatandaşlara, iş insanlarına, sivil toplum kuruluşlarına, oda başkanlarına, gönüllülere ve çalışmalarını aralıksız sürdüren tüm personele teşekkür etti.

Viranşehir Belediye Başkanı Salih Ekinci ise, “asrın felaketi” yaralarını birlik ve beraberlikten aldıkları güçle hep birlikte saracaklarını söyledi.