Deva Partisi Şanlıurfa İl Başkanı Av. Ahmet Tüysüz, hafta sonu meydana gelen ölümlü kazalara ilişkin açıklamalarda bulundu.

Deva Partisi Şanlıurfa İl Başkanı Av. Ahmet Tüysüz Antep ve Mardin’de meydana gelen trafik kazalarındaki can kayıplarına ilişkin açıklamada bulundu. Tüysüz açıklamasında; “Antep ve Mardin’de yaşanan acı felaketleri çok ağır bedellerle ödemenin acısını yüreğimizde hissediyoruz. Vefat edenlere Allah’tan rahmet ailelerine sabır metanet ve başsağlığı, yaralılarımıza acil şifa diliyoruz.

Üniversite Öğrencilerinden Haliliye Standına Yoğun İlgi Üniversite Öğrencilerinden Haliliye Standına Yoğun İlgi

 Bu olaylardan önce alınması gereken önlemler var buna dikkatleri çekmek istiyoruz. Acımızı üzüntümüzü yaşayalım yasımızı da tutalım ancak bunların bir daha olmaması için alınması gereken tedbirlerin alınması lazım. Araçların periyodik bakımlarının çok daha sıkı bir şekilde yapılması buna bağlı denetimlerin sıkılaştırılmasının yanında asıl yapılması gereken ağır tonajlı araçların yerleşim yerleri dışından geçecek şekilde çevre yollarının düzenlenmesi gerekiyor. İlimizde de başta İl merkezimiz olmak üzere ölüm saçmaya devam eden Suruç yolu, Siverek, Hilvan, Bozova, Akçakale, Viranşehir ve Birecik böyle ağır bir potansiyel tehlike taşımaktadır. Buralara acilen önlem alınmalı, çevre yolları merkeze ve yerleşim yerlerinin dışına alınmalıdır. Hatırlatmak isteriz ki hiç bir maliyet insan yaşamından daha kıymetli değildir ve trafik kazalarında ölüm; ölümün en ucuz en önlenebilir olanıdır” dedi.