İddiaya göre, DEVA Partisi Genel Merkezinde dün, seçim süreci ve bundan sonraki aşamada neler yapılması gerektiği konulu toplantı düzenlendi. Genel Başkan Ali Babacan’ın da hazır bulunduğu toplantıda, DEVA Partisi Seçim İşleri başkanı, adaylarının olduğu illerde CHP’ye katkılarının 1 milyon 600 bin seçmen olduğunu ve buna benzer çeşitli illerle ilgili bilgiler aktardı. 

Bunun üzerine toplantıda yönetim kurulu üyesi olarak hazır bulunan Essum Saatçi Aslan, DEVA Partisi Seçim İşleri başkanına söz konusu açıklamalarının dayanağının olup olmadığını sordu.Essum Saatçi Aslan’ın bu sorusu üzerine DEVA Partisi Seçim İşleri başkanın “Siz O bölgeyi daha iyi bilirsiniz” cevap verdi.

Faruk Pınarbaşı Meclisteki Odasına Yerleşti İlk Mesajını Verdi Faruk Pınarbaşı Meclisteki Odasına Yerleşti İlk Mesajını Verdi

Essum Saatçi Aslan da “Evet ben de bildiğim için size soruyorum “ dedi. Bunun üzerine DEVA Partisi Seçim İşleri başkanın Essum Saatçi Aslan’a “Bildiğin soruyu soruyorsan edepsizsin.” şeklinde dedi.

Essum Saatçi Aslan yaşadıklarını Dijital Yayıncı Adem Metan’a gönderdiği ses kaydıyla anlattı. Essum Saatçi Aslan’ın ses kaydında “İnsanlığa aykırı, asla kabul edilemeyecek bir cevap aldım.Bunun üzerine toplantıdan ayrılmak zorunda kaldım. Gerçekten ilk defa içinde olduğum için utandığım bir toplantı bir süreç yaşadım ”ifadelerini kullandı.