DEVA Partisi’nden bir süre önce istifa eden Ömer Yılan yeni adresi İYİ Parti Şanlıurfa il başkanlığı safları oldu.

Faruk Çelik’in İçişleri Bakanı Olması An Meselesi İddiası Faruk Çelik’in İçişleri Bakanı Olması An Meselesi İddiası

 Adresi yine Millet İttifakı ve altılı masa olan Ömer Yılan’a parti rozetini, İYİ Parti Şanlıurfa İl Başkanı Mehmet Fedai Çakmaklı tarafından takıldı.  Ömer Yılan’ın İYİ Partide, İstişare Üst Kurulu Siyasi İşlerden Sorumlu İl Başkan Yardımcılığı görevine getirildiği açıklandı.

İYİ Parti saflarına katılan Ömer Yılan yaptığı açıklamada “Ülkemizin müreffeh bir seviyeye ulaşması için bizler geri duran değil, ileri atılan olmalıyız. Bu güzelim ülkeye ve şanlı şehir Urfa’ya bugüne dek farklı platformlarda hizmet etmek nasip oldu. Ancak bugünden sonra liyakat esaslı, demokrasiyi baz alan, engel değil destek omuzu koyan, öfke ve nefret dilinden uzak bir ortamda elimizden geldiğince katkı sunmaya çalışacağız. Ben değil, biz dilini kullanacağız ve İYİ olacağız. Çalışmalarımızın başta şehrimize ve ülkemize fayda sağlamasını Allah’tan ümit ediyorum” ifadelerini kullandı.

İYİ Parti Şanlıurfa İl Başkanı Mehmet Fedai Çakmaklı ise “Partimiz İYİ’lerin Partisi olmaya devam ediyor. Her geçen gün partimize olan teveccüh artmaktadır. Bugün de Şanlıurfa’nın yakından tanıdığı bir ismi, Ömer Yılan’ı partimize kazandırmanın sevinci içindeyiz. İnanıyorum ki kendisi çalışmaları ile teşkilatımıza çok ciddi katkılar sunacaktır. Ben şimdiden kendisine can-ı gönülden başarılar diliyor, aldığı bu güzel karardan dolayı kendisini tebrik ediyorum. İnanıyorum ki İYİ Parti hareketi yakın zamanda ülkemizin özlenen günlerine kavuşması için önemli bir rol üstlenecek ve içinde bulunduğumuz bu girdaptan bizleri çıkaracak İYİ politikalar üretecektir” dedi.