Şanlıurfa'da Haliliye Belediyesi tarafından kentteki hastane ihtiyacının karşılanması için Sağlık Bakanlığı’na devredilen Devteşti Mahallesindeki 9 katlı bina ile ilgili nihayet adım atıldı.

Haliliye Belediyesi’nin yaptığı takas sonucu yaklaşık 50 bin insanın yaşadığı bölgeye uzun süredir atıl durumda olan binanın giriş katı Çocuk Polikliniği oldu.
Devteşti Mahallesi'nde bulunan 15 bin metrekare kapalı alana sahip, 9 katlı Spor ve Yaşam Merkezi binasını hastaneye dönüştürülmeye başladı. 

Haliliye Belediye meclisi kararı ile Sağlık Bakanlığı'na devredilen binanın giriş katının Devteşti Çocuk Polikliniği olarak hizmete girdiğini Şanlıurfa İl Sağlık Müdürlüğü duyurdu.

Urfalı Sağlık Çalışanlarına Promosyon Müjdesi Urfalı Sağlık Çalışanlarına Promosyon Müjdesi

Şanlıurfa İl Sağlık Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada “Devteşti Mahallesinde Haliliye Belediyesi tarafından tadilatı yapılan ve İl Sağlık Müdürlüğü tarafından tefrişatı tamamlanan Çocuk Polikliniği 7/24 hizmet verecek şekilde 01 Aralık 2022 (bugün) itibariyle hizmete başladı.

Şanlıurfa’nın en büyük ilçesi olan Haliliye’de 55 ünitli Ağız Diş Sağlığı hastanesi olarak tadilat çalışmaları devam eden binanın giriş katında 7/24 açık olacak şekilde çocuk hastalar için açılan poliklinik 01 Aralık itibariyle hizmet vermeye başladı. Haliliye halkına hayırlı olsun.” denildi.