Cüneyt Özdemir “Hani mecliste kanun çıkmıştı. Geçtim adaletin terazisini. Mekanizmasını nasıl işliyor “ dedi.

“SONRA DA DOKTORLAR ALMANYA’YA GİDİYOR” 

Adalet Bakanı Bekir Bozdağ’a da seslenen Cüneyt Özdemir “Allah aşkına personelinize mecliste bir kanun çıktığını anlatın eğitin. Eski tas eski hamam düzeni devam ediyor. Doktoru döven dövdüğü ile kalıyor. Sonra da doktorlar Almanya’ya gidiyor.4 bin doktor gitmiş. Doktorlar TUS sınavına hazırlanmıyor. Yabancı dil öğrenip yurt dışına gidiyor. Dilimiz de tüy bitti. Meclisten kanun çıktı. Ne bekliyorsunuz uygulamak için ” ifadelerini kullandı.

NE OLMUŞTU?

Özel bir tıp merkezinin acil servisinde çalışan doktor Şeyhmus Baraş, hasta ile ilgili işlem yaptığı sırada iddiaya göre sistemde sorun yaşandı. Doktorun hastaya hata yaşandığını söylemesi üzerine, konuya müdahil olan başka bir şahıs, doktora saldırdı. Saldırganın yakınları da doktoru darp etmeye başladı. Yumruk ve tekmelerden kaçan doktor, yönetim odasına sığınarak kurtulmaya çalıştı. Hemşire ve diğer sağlık çalışanlarının engellemeye çalıştığı darp anları ise saniye saniye kameraya yansıdı.
Görüntülerde bilgi işlem masasına giden doktorun sistemde yaşanan sorunun neden kaynakladığını sorduktan sonra acil servis bölümüne gittiği ve saldırıya uğradıktan sonra yönetim odasına doğru gitmeye çalıştığı görüldü. Görüntülerin devamında ise yumrukların hedefi olan doktoru korumaya çalışan hemşire ve diğer sağlık çalışanlarının yoğun çabasının olduğu gözlendi.