Viranşehir'de, doktoru darp edenler çıkartıldığı mahkeme tarafından serbest kalmasının ardından bugün yeniden gözaltına alındılar 

Doktoru darp edenlerin serbest kalmasına, Viranşehir Cumhuriyet Başsavcılığının itirazı sonucu yeniden gözaltına alındığı öğrenildi.

Doktoru darp edenlerin serbest kalmasına Sağlık Bakanı Fahrettin Koca da tepki göstermişti. Viranşehir Cumhuriyet Başsavcılığı ise Asliye Ceza Mahkemesine “tutuksuz yargılama” kararının kaldırılması yönünde itirazi talepte bulunmuştu.

Bu gün yeni yaşanan gelişmede doktoru darp eden şahıslar polis tarafından yakalanarak gözaltına alındı.

Merdiven Altı Baklavalara Dikkat Edin! Merdiven Altı Baklavalara Dikkat Edin!

Bu gelişmeyi Sağlık Bakanı Fahrettin Koca sosyal medya hesabından duyurdu. Bakan Koca paylaşımında “Şanlıurfa Viranşehir’de, özel bir tıp merkezinde yaşanan sağlıkta şiddet suçunun zanlıları TUTUKLU yargılanmak üzere yakalanmıştır. Bilindiği gibi, Cumhuriyet Başsavcılığı dün, Asliye Ceza Mahkemesine “tutuksuz yargılama” kararının kaldırılması yönünde itirazi talepte bulunmuştu. ”ifadelerini kullandı.

NE OLMUŞTU?

Özel bir tıp merkezinin acil servisinde çalışan doktor Şeyhmus Baraş, hasta ile ilgili işlem yaptığı sırada iddiaya göre sistemde sorun yaşandı. Doktorun hastaya hata yaşandığını söylemesi üzerine, konuya müdahil olan başka bir şahıs, doktora saldırdı. Saldırganın yakınları da doktoru darp etmeye başladı. Yumruk ve tekmelerden kaçan doktor, yönetim odasına sığınarak kurtulmaya çalıştı. Hemşire ve diğer sağlık çalışanlarının engellemeye çalıştığı darp anları ise saniye saniye kameraya yansıdı.

Görüntülerde bilgi işlem masasına giden doktorun sistemde yaşanan sorunun neden kaynakladığını sorduktan sonra acil servis bölümüne gittiği ve saldırıya uğradıktan sonra yönetim odasına doğru gitmeye çalıştığı görüldü. Görüntülerin devamında ise yumrukların hedefi olan doktoru korumaya çalışan hemşire ve diğer sağlık çalışanlarının yoğun çabasının olduğu gözlendi.