Şanlıurfa’da tarımsal sulamanın yapıldığı kanalara Devlet Su İşlerinin(DSİ) su vermesinin ardından boğulmalara karşı uyarı yapıldı.

Kanal boyunca servis araçlarının kullandığı yolların da sivil araçlar tarafından kullanılmamasının istendiği uyarı, Devlet Su İşleri GAP 15. Bölge Müdürü Mahmut Berber imzasını taşıyor. 

Gözden kaçırmayın

Şanlıurfa Merkezli FETÖ Operasyonunda 7 Tutuklama Şanlıurfa Merkezli FETÖ Operasyonunda 7 Tutuklama

Halliye, Eyyübiye, Bozova, Akçakale,Harran ve Ceylanpınar Kaymakamlıklarına gönderilen yazı da Sulama Kanallarında üzücü olayların yaşanmaması için Devlet Su İşleri GAP 15. Bölge Müdürü Mahmut Berber şu ifadelere yer verdi; “Bölge müdürlüğümüzün faaliyetleri arasında bulunan ana kanalların işletilmesi ile ilgili olarak 04.04.2022 tarihinde kanallara su bırakılacaktır.

Arzu edilmeyen üzücü olayların yaşanmaması için konun sulama alanında ve sulama tesislerinin yanında bulunan mahalleler ile Şanlıurfa halkına duyurulması ve ilgili muhtarlıkların kanala müdahale edilmemesi ile meydana gelebilecek her türlü kaza ve boğulma olaylarına karşı gerekli önlemlerin alınmasına, servis yollarının sivil araçlarca kullanılmaması konusunda gerekli uyarıların yapılmasını bilgilerinize arz ederim”