Şanlıurfa il Merkezindeki tüm Derelerin Güncel verilerle Taşkın yönüyle incelenmesi ve neticesinde tüm Derelerin uygulama projelerinin hazırlanması için "15.Bölge Aplikasyona Müstenit Kati Proje Yapımı" işinin sözleşmesi imzalandı.

Yapılan sözleşme ile İş kapsamında üst havza tedbirleri, tüm derelerin taşkın kontrol tesisleri, geçiş yapıları projelendirilecektir.

Kent merkezinde 14-15 Mart'ta şiddetli sağanak yağışın ardından derelerin taşması sonucu 27 mahallede bin 978 ev, Yüzlerce araç, 234 iş yeri, 19 okul, 8 cami 3 alt geçitte hasar oluştu.

Vali Ayhan, Gıda İmalatçıları Sitesinde İncelemelerde Bulundu Vali Ayhan, Gıda İmalatçıları Sitesinde İncelemelerde Bulundu

18 kişinin yaşamını yitirdiği sel felaketinin ardından benzer bir durumun yine yaşanmaması için derelerde çalışmalar sürüyor.

DSİ. Şanlıurfa 15. Bölge müdürlüğü, Şanlıurfa il Merkezindeki tüm Derelerin Güncel verilerle Taşkın yönüyle incelenmesi ve neticesinde tüm derelerin uygulama projelerinin hazırlanması için "15.Bölge Aplikasyona Müstenit Kati Proje Yapımı" işinin sözleşmesi imzalandı.

Derelerde üst havza tedbirleri, tüm derelerin taşkın kontrol tesisleri, geçiş yapıları projelendirilecektir.