Eğitim Bir Sen, Urfa’da yaklaşık 20 yıldan buyana ilk kez en çetin delege ve başkanlık seçimini yapıyor. Nefesler tutuldu 15 Ekim bekleniyor.

Eğitim Bir Sen Şanlıurfa’da,  7.Olağan Şube Kurulu delegelik seçimleri geçtiğimiz yaptı. Ancak tartışması devam ediyor. Eğitim Bir Sen Şanlıurfa Şubesinin her iki başkan adayının karşılıklı peş peşe açıklamalar yapması ve basın toplantıları düzenlemesi dikkat çekti. 15 Ekim 2022 tarihinde yapılacak başkanlık seçimi ile başkanlığı kimin kazanacağı netleşmeden netleşmiş gibi algıların oluşturulması tartışmayı farklı bir boyuta taşıdı.
EĞİTİM BİR SEN’DE DELEGE SAVAŞI AÇIKLAMALARI
Bu tartışmada Eğitim Bir Sen’in Şanlıurfa şubesinin mevcut başkanı İbrahim Coşkun ne dedi? Rakibi Değişim Hareketinin Adayı Osman Yavuz ne dedi? Şimdi gelin bu açıklamalara bakalım.

İBRAHİM COŞKUN: “GÖREVE DEVAM KARARI VERMİŞLERDİR” DEDİ  

Şanlıurfa'da Mısır Yılanı Koruma Altına Alındı Şanlıurfa'da Mısır Yılanı Koruma Altına Alındı

Eğitim Bir Sen Şanlıurfa Şube Başkanı İbrahim Coşkun’un “Dün yapılan delegelik seçimlerinde merkez üç ilçede iki liste olarak seçime gidilmiş ve seçim sonucu doğal delegelikler dâhil 40’a 39 olarak gerçekleşmiştir. Dolayısıyla mevcut yönetime alternatif olarak çalışma yürüten arkadaşlarımız toplam 162 delegenin 39’unu almışlardır. Seçim sonucunda üyelerimiz 162 delegenin 123’ünü mevcut yönetimimizden yana kullanarak göreve devam kararı vermişlerdir. “ demesi tartışmanın fitili ateşledi. 

OSMAN YAVUZ: “HAYIR! İBRAHİM COŞKUN’A GÖREVE DEVAM KARARI VERİLMEDİ “

İbrahim Coşkun’un bu açıklaması rakibi Osman Yavuz tarafından şöyle yorumlandı; “ Yapılan sadece delege seçimidir. Ve bu delege seçiminde Şanlıurfa İl Merkezinde 3 ilçemizde iki liste şeklinde yapıldı. İbrahim Coşkun ve benim aramda yarış halinde geçti. Merkez 3 ilçede de 39 delege benden yana 28 delege de İbrahim Coşkun’dan yana oldu. Burada önde olan kim benim. Ancak ilçelerde delege seçimleri bağımsız yapıldı. Oradan bana yada İbrahim Coşkundan yana tavır alınarak yapılmadı. Ama İbrahim Coşkun merkez ilçelerin dışındaki 10 ilçedeki delegelerin hepsini kendisi kazanmış gibi bir hava oluşturdu. Oysa böyle bir şey yok. Mevcut başkan İbrahim Coşkun ve yönetimini bu şekilde delegelerinin oylarını ipotek altına almaya ve devşirmeye çalışmaktadır.

Dolayısıyla Ne Değişim Hareketi ne de Mevcut Yönetim Merkez dışındaki ilçelerde delege seçimini ne kazanmış ne de kaybetmişlerdir. Ancak unutulmamalıdır ki bu yapılan bir delegelik seçimidir ve her delege 15 EKİM’de yapılacak olan İl Genel Kurulu Kongresine katılarak İl Temsilciliğini seçmek için tekrar takdir yetkisini kullanacaktır. 15 Ekimde yapılacak başkanlık seçiminde kimin kazandığı ve görevin kime verileceği netleşmiş olacak” dedi.