Eğitim Bir Sen Şanlıurfa Şubesi Başkanlığı için bugün yapılan delege seçiminde Değişim Hareketi Adayı Osman Yavuz, İl merkezindeki 3 ilçede açık ara farkla delege seçimini kazandı. 

Şanlıurfa’da, Eğitim Bir Sen delege seçimlerinde son 20 yılda ilk kez 3 merkez ilçede üyeler, değişimden yana tavır aldı. Şanlıurfa’daki 3 merkez ilçede Değişim Hareketi Başkan adayı Osman Yavuz 39 delege,  Mevcut Yönetim İbrahim Coşkun ise 28 delege çıkarttı.

Farklı Ülkelerin Üniversitelerinden 35 Genç Şanlıurfa’da Buluştu Farklı Ülkelerin Üniversitelerinden 35 Genç Şanlıurfa’da Buluştu

Şanlıurfa’nın merkez 3 ilçesinde delege seçiminde Değişim Hareketi Osman Yavuz ve mevcut başkan İbrahim Coşkun yarışırken diğer 10 ilçede delege seçimleri bağımsız yapıldı. 10 ilçede üyeler ne Osman Yavuz’dan ne de İbrahim Coşkun’dan yana taraf tutmadı.  

10 ilçede bağımsız yapılan delege seçiminin sonucuyla ilgili her 2 adayın da bundan kendine pay çıkarmaması gerektiği bildirilirken Ekim ayında yapılacak olan kongrede Eğitim Bir Sen’in Şanlıurfa Şube Başkanı seçilmiş olacak.

"CAMİAMIZA HAYIRLI OLSUN"

Mevcut Başkan İbrahim Coşkun delege seçimi sonrası yaptığı açıklamada “Bugün il genelinde 13 ilçede yaptığımız delegelik seçimlerimiz üyelerimizin yoğun katılımıyla Eğitim-Bir-Sen’e yakışır şekilde geçmiştir. Seçim sonucunda üyelerimiz 162 delegenin 123’ünü mevcut yönetimimizden yana kullanarak göreve devam kararı vermişlerdir. Bu anlamlı destekleriyle bizi tekrar göreve layık gören teşkilatımıza sonsuz teşekkürler. Eğitim-Bir-Sen seçimlerinin kaybedeni olmaz. Bugün seçime giren herkes kazanmıştır. Camiamıza hayırlı olsun” ifadelerini kullandı.

“MEVCUT BAŞKAN SANKİ KONGRE YAPILMIŞ KENDİSİ KAZANMIŞ GİBİ HAVA ESTİRMEKTE”

Şanlıurfa Eğitim-Bir Sen Değişim Hareketi Başkan Adayı Osman Yavuz, İbrahim Coşkunun açıklamasına açıklık getirerek şunları söyledi; “ Eğitim Bir-Sen Şanlıurfa Şubesinin merkez üç ilçede ve büyükşehirde bugün yapılan delege seçimlerinde 67 delegenin 39’unu Değişim Hareketi kazanarak ipi göğüslemiştir. 
Ancak mevcut il başkanı sanki İl Genel Kongresi yapılmış gibi bir hava estirmektedir. Unutmamalı ki bugün yapılan bir delege seçimidir ve İl Yönetimi Kongresi henüz yapılmamıştır. Ekim ayında yapılacak olan İl Olağan Kongresine katılacak tüm delegelerin özgür iradelerine ipotek konularak yapılan bu talihsiz açıklama asılsızdır ve kamuoyunu yanıltmaya yöneliktir. Kamuoyuna saygıyla duyurulur…”