Viranşehir’de sağ siyasetin duayen ismi Mehmet Ekinci, Viranşehir  Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Halit Karatepe,  Bakkallar Odası Baskanı  Eyyüp Kuranlıoğlu, Şoförler Odası Başkanı Mehmet Tamer,  Sanayi Odası Başkanı Mustafa Bayrak,   Terziciler Odası Başkanı Mahmut Yılmaz,  Ticaret Odası Başkanı Mahmut Koç ve basın mensupları ile kahvaltıda buluştu.

Metrelerce Yüksekten Uçuruma Düşüp Hurdaya Dönen Otomobilden Sağ Çıktı Metrelerce Yüksekten Uçuruma Düşüp Hurdaya Dönen Otomobilden Sağ Çıktı

Duayen siyasetçi Mehmet Ekinci, konuşmasına, “Şanlıurfa’mızın yetiştirmiş olduğu duayen siyasetçi ülkemizin yönetiminde söz sahibi olmuş şaibesiz kişiliği ile her zaman takdir edilmiş Sayın Necmetin Cevheri’ye Allah’tan rahmet diliyorum, rabbim mekanını cennet eylesin” diyerek başladı.

Viranşehir ve Viranşehirliler için düzenlediği bu toplantıya katılım sağlayanlara teşekkür eden Ekinci, “Viranşehir ve Viranşehirliler için istişare toplantımızın ve bundan sonrada genişleterek gerçekleştirmek, fikir alışverişinde bulunmak siz başkanlarımızın da desteğini alarak Viranşehir ve Viranşehirliler için sağduyu sahibi hemşehrimizin de katkı sunmaları en büyük beklentimiz olmalıdır” dedi.

viranşehirde siyaset ısınıyor

Hükümetin gündeme getirdiği Cumhuriyetin 100. Yılında yüz ilçeyi vilayet yapma gündemine de dikkat çeken Ekinci, “Viranşehir ilçemiz için bir şeyler yapmak, her haliyle coğrafi konumu tarihi İpekyolu’nun üzerinde olması, artan nüfusu, yükselen ticaret hacmi ve gelişen tarımı ile mevcut kırk vilayetten daha büyük her geçen gelişen Viranşehir’imizi hükümetin gündemine taşımamız için bir şeyler yapalım” diye ifade etti. 

Toplantıda; toplumun kanayan yarası olan kan davaları, aşiretler arasındaki husumetlerin nasıl en aza indirilebileceği, ilçede hoş olmayan görüntülerin ortaya çıkması ve taziye yemeklerinin kaldırılması gibi konular da ele alındı.

viranşehirde siyaset