Şanlıurfa’da, elektrik faturaları yüksek gelen vatandaşlara son günlerde dolandırıcıların dadandığı bildirildi.

Dolandırıcıların telefon yöntemiyle kendilerini avukat orak tanıttığı ve elektrik faturası yüksek gelenleri arayıp “ Bize bir vekâlet verin biz sizin yüksek gelen elektrik faturanızı avukatlık bürosu olarak iptal ettirelim” dedikleri öğrenildi.

Elektrik faturası dolandırıcıların avukat olduklarını söylemesi üzerine konu Şanlıurfa Barosuna taşındı.

Söz konusu dolandırıcılık olayını yaşayan bir yakının olduğunu hatırlatan Murat Aydeniz, yaşananları sosyal medya hesabından paylaştı. 

Gözden kaçırmayın

Urfa Kuşçu Pazarında Kablo Hırsızları Esnafı Bıktırdı Urfa Kuşçu Pazarında Kablo Hırsızları Esnafı Bıktırdı

Murat Aydeniz paylaşımında şunları aktardı; “Bugün beni arayan bir yakınım, Bir avukatlık ofisinden aranıldığını, bana elektrik cezası kesildiğini ve vekâletname vermesi halinde iptal edeceğini söyledi. Ben de cezayı öğrenmek için aranılan numarayı bana göndermesini söyledim.

Akabinde yakınımı arayan ilgili kişiyi aradığımda bana Av.Selim Yavuz olduğunu, uçaksavar Kavşağında Cahit Kırtasiye üstü 4.katta ofislerinin olduğunu, ceza alan mağdur vatandaşları aradıklarını söyledi. Bunun üzerine böyle bir avukatın olup olmadığını öğrenmek için Urfa Barosunu aradım ve Baroya kayıtlı böyle bir avukatın olmadığını öğrendim.

Vatandaşın kişisel verilerini hukuka aykırı bir şekilde elde eden ve avukatlık ofisi adı altında faaliyet gösteren bu simsarlar hakkında savcılığa ve Urfa Barosu’na şikayet bulunup takipçisi olacağım.

Tanımadığınız kişilerin sizi arayıp elektrik cezanızın olduğunu ve vekâletname vermesi halinde bunu iptal edeceklerini söyleyen dolandırıcılara vekaletnamenizi vermeyin ve itibar etmeyin. Bu tür durumlarda avukatınıza danışın.