Şanlıurfa’ya yaklaşık bir hafta önce getirilen 150 elektrikli Scooterları, vatandaşlar çok sevdi. Gezmeye doyamadıkları elektrikli Scooterlarla ilgili çalınıyor iddiaları ise asılsız çıktı.

 Bugüne kadar hiçbir elektrikli Scooter çalınmazken, çalma imkanı da sıfır. Çünkü her elektrikli Scooterda çip bulunuyor. Elektrikli Scooterları, bu çip sayesinde 24 saat bilgisayardan takip ediliyor. Bırakın çalınmasını güzergah dışına çıktığında elektrikli Scooterın zili çalıyor, bununla birlikte ana kumanda merkezinden kullanıcı telefonla aranarak kullanıcı uyarılıyor.

Hayvancılıkta Genetik Değerlendirme Yazılımı Geliştirdi  Hayvancılıkta Genetik Değerlendirme Yazılımı Geliştirdi 

Ancak çeşitli çevreler tarafında Urfa’yı ve Urfalıları karalamak adına birkaç gündür elektrikli Scooterlar çalınıyor iftirasını atmaları dikkat çekiyor.

ELEKTRİKLİ SCOOTERLARI ÇALMAK NEDEN İMKANSIZ?

Elektrikli Scooterların belirli güzergâhlarda bir direğe yaslanmış ve kilitli bir şekilde direğe bağlı olmasının yanı sıra kilidi açmak için bile GEZ Teknoloji’nin mobil uygulamasını cep telefonuna indirilmesi gerekiyor. Bu uygulama indirildiğinde hangi telefon numarasının uygulmayı indirdiği belli oluyor. Böylece iletişim bilgileri firmanın kontrol merkezine düşüyor. 

Elektrikli Scooterun kilidini açmak için uygulamayı cep telefonuna indirmek de yetmiyor. Uygulama üzerinden para yüklemesi gerekiyor. Çünkü elektrikli Scooterlarun kilidini açmak için yüklediği paradan ücret kesiliyor. Bu durumda da yine elektrikli Scooterlaru hareket ettirene kadar hesap kimlik bilgisi firmanın sistemine düşüyor. Elektrikli Scooterun gizli bölmesinde bulunan çip cihazın nokta adres olarak tespit edilmesini sağlıyor. Bu birkaç neden dolayı bile elektrikli Scooterları çalmak imkansız.