Gençlere deneyimlerini anlatan Önen, geleceğin teminattı olan gençlerin yarınlara hazırlanması için ellerinden gelen tüm özveriyi sergileyeceklerinin altını çizdi.

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi'nin kültür merkezinde düzenlenen buluşmaya yüzlerce genç katıldı. Gençlere altın değerinde fikirler ve geleceğe yönelik bakış açısını deklare eden Önen, başarının sırrını çok çalışmak ve kitap okuyarak dünyayı bilmekte olduğunu belirtti.

Gelecek Partisi Şanlıurfa İl Başkanı Abdulkadir Karakeçili Oldu Gelecek Partisi Şanlıurfa İl Başkanı Abdulkadir Karakeçili Oldu

 İlk olarak gençlere hayat hikayesini anlatan Önen, Gençlere önemli tavsiyelerde bulundu. Önen, 5 veya 10 kitap dahi olsa herkesin evinde bir kütüphane oluşturması, düzenli olarak kitap okuması gerektiğini belirtti. 

İngilizce dışında artık en az bir dil daha öğrenilmesi gerektiğini anlatan Önen, gençlere Cumhurbaşkanlığı Başdanışmanlığı döneminde ki tecrübelerini anlattı. 
Emin Önen gençlik buluşmasının soru cevap kısmında ise gençlerin fikirlerini önerilerini ve taleplerini dinledi. Gençlerden gelen taleplerin çözümü noktasında gerekli girişimleri yapacağını belirten Önen, gençlik buluşmalarını düzenli olarak gerçekleştireceğinin altını çizdi.