Kars Barosu’nunun Emine Şenyaşar’a yaptığı ziyarete Şanlıurfa Baro Başkanı Abdullah Öncel, Özgürlük İçin Hukukçular Derneği (ÖHD) Urfa Şube Eş Başkanı İbrahim Halil Öyke de eşlik etti.

Kars Barosu Başkanı Fettah Çapkurt, Şenyaşar ailesinin adalet mücadelesine destek olmak ve dayanışma göstermek için Şanlıurfa’ya geldiklerini söyledi.

Kars Barosu yönetimince 2 Ocak 2023 tarihinde aldıkları kararla 2022 yılının Adalet Ödülü’ne 669 gündür yaz, kış, sıcak, soğuk demeden büyük bir kararlılıkla Şanlıurfa Adliyesi önünde Adalet Nöbeti tutan Şenyaşar ailesine layık gördüklerini dile getiren Fettah Çapkurt,  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın “Adalet dağıtamayan devlet tıpkı çürük bir bina gibi yıkılmaya mahkumdur” sözlerini hatırlatttı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın bu sözünün doğru bir tespit olduğunun altını çizen Kars Baro Başkanı Fettah Çapkurt “ Şenyaşar ailesinin adalet mücadelesi çürük bir binanın yıkılıp gitmesi değil, aksine çürük binanın sağlamlaştırılmasına yönelik bir adım, bir arayış, bir çabadır. Geçen yıl bölge baro başkanlarımızla buradaydık. Bugün de buradayız, yarın da burada olacağız. Biz Şenyaşar ailesinin, Emine annenin adalet mücadelesinin sonuna kadar takipçisi, destekçisi olacağımızı ifade etmek istiyoruz.”dedi.

Şanlıurfalı Bürokrat Halit Açar'ın Acı Günü Şanlıurfalı Bürokrat Halit Açar'ın Acı Günü

Şanlıurfa Baro Başkanı Abdullah Öncel ise, “Ülkede yaşanan adaletsizliğin simgesi haline gelen, hak arayanların rol modeli olan Emine anneye şükranlarımı iletiyorum. Emine anneyi bir an bile yalnız bırakmayan tüm sivil toplum örgütlerine, siyasi partilere ve Kars’ten buraya kadar gelen Baro Başkanı ve Yönetim kurulu üyelerine teşekkür ediyorum. Emine anneyi asla yalnız bırakmadık, asla yalnız bırakmayacağız” diye konuştu.

Bu açıklamanın ardından Çapkurt, Kars Barosu olarak getirdikleri Adalet Ödülü plaketi ve adaletin simgesi olan Themis’in heykelini Emine Şenyaşar’a takdim etti.