Şanlıurfa'nın Suruç ilçesinde AKP'li Milletvekili İbrahim Halil Yıldız'ın koruma ve yakınlarının silahlı saldırısında 2 çocuğunu ve eşini kaybeden Emine Şenyaşar'ın Adalet Bakanlığı önünde oturma eylemi Anneler Günü'nde de devam etti.

"ANNELER AĞLAMASIN, BEN ADALETİ HERKES İÇİN İSTİYORUM"

'Anneler ağlamasın ben adaleti herkes için istiyorum" sözleriyle adalet talebini yineleyen Emine Şenyaşar, şunları söyledi:

"Adalet istiyorum. Adaleti herkes için istiyorum. Adaletimiz doğru olsun. Adalet içeriye girip kapıyı üzerine kapatmış. Çıkıp sizin derdiniz nedir demiyorlar. Bize zulüm ediyorlar, 6 senedir böyle geziyorum.

Ailemin hepsini öldürdüler. Bunu yapanlar dışarıda geziyor bize de zulüm ediyorlar. Çocuğum serbest bırakılana kadar ben buradan gitmiyorum. Çocuğumu bırakmayana kadar bu kapıyı kilitli tutmaya devam edecekler. Anneler gününde de buradayım. Anneler ağlamasın, ben adaleti herkes için istiyorum.

Adalet gelsin, adaletimiz doğru olsun. Hapisler dolmuş, fakir fukaraların hepsini tutuklayıp boşuna içeri atmışlar. Bir af getirsinler bir iyilik yapsınlar. Bu zulüm nereye kadar devam edecek?"

"BENİM ÇOCUKLARIMI ÖLDÜRENLERİ YAKALASINLAR"

Şanlıurfa'da Otomobil ile Motosiklet Çarpıştı: 1 Ölü, 1 Yaralı Şanlıurfa'da Otomobil ile Motosiklet Çarpıştı: 1 Ölü, 1 Yaralı

"Adalet nöbeti boyunca zulüm gördüklerini" belirten Emine Şenyaşar, şunları dile getirdi:

"Diğer halkların hükümeti böyle mi yapıyor? Bizim adaletimiz yabancıların adaletine kurban olsun. Çocuklarımın hepsini öldürdüler. Yuvamı dağıttılar. Yuvamı dağıttılar 6 senedir böyle geziyorum.

Bizi nezaretlere attılar, bizi mahkemelere çıkardılar, bizi dövdüler. Burada da yine öyle yapıyorlar. Burada da bize çok zulüm ediyorlar. Üzerimize çok geliyorlar. Neden gidip onları yakalamıyorlar? Benim çocuklarımı öldürenleri gidip yakalasınlar.

Neden bize zulüm ediyorsun Erdoğan, neden bize zulmediyorsun. Allah benim 6 yıldır akan gözyaşlarımı yerde bırakmasın, acımı yerde bırakmasın, o yetim çocukların acısını yerde bırakmasın."

Editör: Urfadasin Haber