Şanlıurfa’da gözler değişimden yana olan 27. Dönem CHP Milletvekili Aziz Aydınlık ile CHP Parti Meclisi Üyesi kızı Erbil Aydınlık da olacak.

4-5 Kasım tarihlerinde Ankara Spor Salonu'nda gerçekleştirilecek olan CHP’nin 38. Olağan Kurultay'ında genel başkan adayı Özgür Özel'i destekleyen Erbil Aydınlık’ın yeniden CHP PM üyesi seçilip seçilemeyeceği merak konusu oldu.

Özgür Özel’in kongrede genel başkan seçilebilmesi için büyük destek veren CHP Parti Meclisi Üyesi Erbil Aydınlık,  Kurultayda, PM üyelerini belirleyecek olan 1368 delegeden oy alabilmek için kongreye 2-3 gün kala yoğun bir çalışma içerisinde girdi.

Urfalı Vekiller Ulaştırma Bakanıyla Bir Araya Geldi Urfalı Vekiller Ulaştırma Bakanıyla Bir Araya Geldi

Parti Meclisi üyeliğine aday olabilmek için Erbil Aydınlığın 10 delegenin imzasına ihtiyacı var.

4-5 Kasım tarihlerinde Ankara Spor Salonu'nda Divan başkanlığını Ekrem İmamoğlu'nun yapacağı 38. Olağan Kurultay'ın ilk günü genel başkan, ikinci günü Parti Meclisi (PM) ve Yüksek Disiplin Kurulu (YDK) seçimi yapılacak.

CHP Genel Başkanlığına aday olabilmek için 65, Parti Meclisi üyeliğine aday olabilmek için de 10 delegenin imzası gerekecek.

Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu'nun delegeler tarafından yeniden aday gösterilmesi, Manisa Milletvekili Özgür Özel'in de aday olabilmek için yeterli sayıya ulaşması bekleniyor.