Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İstanbul Üsküdar'da bulunan Hz. Ali Camii’nde cuma namazını kıldı.

Beraberindeki AK Parti'nin İstanbul Büyükşehir Belediyesi Başkan Adayı Murat Kurum ve AK Parti İstanbul İl Başkanı Osman Nuri Kabaktepe ile kameraların karşısına geçen Cumhurbaşkanı Erdoğan, gazetecilerin gündeme ilişkin sorularını yanıtladı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'a ilk olarak, yerel seçimlere ilişkin aday belirleme çalışmaları soruldu.

"Pazar günü Ankara merkezli olarak büyükşehirler ve kalan illerin açıklamasını yapacağız"

Erdoğan, pazar günü Ankara merkezli olarak büyükşehirler ve kalan iller için belirlenen belediye başkan adaylarının kamuoyuna duyurulacağını aktardı.

AK Parti Şanlıurfa İl Yönetim Kurulu Üyesi Ercanlar İstifa Etti AK Parti Şanlıurfa İl Yönetim Kurulu Üyesi Ercanlar İstifa Etti

Cumhurbaşkanı Erdoğan konuyla ilgili, "Bazı büyükşehirlerde illerin açıklamalarını yaptık. Şimdi bu hafta da büyük ihtimalle pazar günü Ankara merkezli olarak büyükşehirler ve kalan illerin açıklamasını yapacağız. Şu anda ön açıklamaları arkadaşlarımız yapıyor ve pazara yetiştirmeye gayret ediyoruz. Pazar günü Ankara merkezli olarak büyük ihtimalle ATO Kongre Salonu'nda toplantımızı yapacağız." dedi.

"Manisa ve Mersin'de büyükşehir olarak MHP çalışmalarını sürdürüyor"

Cumhur İttifakı'nın diğer ortağı MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli ile ilgili yerel seçim çalışmalarının yapıldığını da sözlerine ekleyen Erdoğan, şunları söyledi:

"Devlet Bey'le çalışmamızı yaptık. Manisa ve Mersin'de büyükşehir olarak MHP çalışmalarını sürdürüyor ve onlar da bu çalışmalarda gayet güçlü şekilde gerek büyükşehir adayı gerek ilçeler üzerindeki çalışmalarını birlikte arkadaşlarımızla yürütüyorlar."

Editör: Urfadasin Haber