Ak Parti MKYK Üyesi Vildan Polat birkaç gün önce memleketi Urfa'da başlayan fıstık hasadından topladığı sezonun ilk ürününü Cumhurbaşkanına hediye etti.

AK Parti Merkez Karar ve Yönetim Kurulu (MKYK)  toplantısı öncesi Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile görüşen Vildan Polat, fıstık üreticilerinin sorunlarını aktardı. Parti genel merkezinde basına kapalı yapılan ve 2 saat 10 dakika süren toplantı öncesi Vildan Polat’ın, Cumhurbaşkanı Erdoğan’a hediye ettiği fıstığı, Erdoğan da Düzceli cam kemik hastası 13 yaşındaki Hira Cinali'ye etti.

erdoğana fıstık hediye

81 İlin AK Parti İl Başkanı Genel Merkezde Toplandı 81 İlin AK Parti İl Başkanı Genel Merkezde Toplandı

Vildan Polat, fıstığın Düzceli cam kemik hastası Hiranur’a hediye edilmesinin kendisini mutlu ettiğini söyledi.

Söz konusu hediyeleşmeye ilişkin Vildan Polat sosyal medya hesabından şu paylaşımı yaptı “MKYK Toplantımız öncesi, Cumhurbaşkanımız Sn. @RTErdogan'a "Fıstığın Başkenti" #Şanlıurfa'mızın ilk fıstık hasadını, hemşehrilerimiz adına takdim ettik. Kendileri de naçizane hediyemizi, Düzceli cam kemik hastası Hiranur kızımıza hediye ederek, bizleri ziyadesiyle mutlu ettiler.” 

cumhurbaşkanı Hira

URFA'DA FISTIK HASADI SANCILI BAŞLADI

Bu arada Şanlıurfa’da bu yıl fıstık hasadı sancılı başladı. Bir yıl var yılı, bir yıl yok yılı yaşanan fıstığa hükümetin taban fiyatı vermemesi, üreticileri her yıl tüccarların insafına bırakıyor. 

FISTIK HASADI

Üreticiler,  fındık ve hububat gibi birçok ürüne verilen taban fiyatı gibi fıstığa da taban fiyatı verilmesini istiyor.   Bu sezon kuraklık, don olayları ve dolunun fıstığı vurmasının yanı sıra ürüne harcanan mazota ve ilaçlamaya yapılan fahiş fiyatlar yüzünden de ciddi zarar ettikleri gündemden düşmüyor.