Şanlıurfa’nın turizm cenneti eski Halfeti’nin bulunduğu yerde fotoğrafçılar için mekan olduğu ancak namaz kılmak için cami olmadığı bildirildi.

Tekne turlarının, karagül bahçelerinin yer aldığı eski Halfeti’de,  yıllar önce baraj yapımında Fırat Nehri’nin suyu yükseldi. Su yükselmesinden sonra Halfeti’nin büyük bir kısmı sular altında kaldı. 

Doğal güzelliği ile her yıl binlerce yerli ve yabancı turistin ziyaret ettiği eski Halfeti’de cami olmadığı gibi namaz kılmak için bir mescit bile bulunmuyor.

Başkan Erdoğan, "Şanlıurfa-Mardin Trafiğini Rahatlattık" Başkan Erdoğan, "Şanlıurfa-Mardin Trafiğini Rahatlattık"

Halfeti’yi gezip görmeye gelenlerden bazılarının turizm rehberlerinden mescit ve cami sordukları, rehberlerin buna cevap vermekten zorlandığı öğrenildi.

Bu sorunu bugün Şanlıurfa ŞUTSO Turizm Meslek Komitesi Başkanı, Şanlıurfa Bölgesel Turist Rehberleri Odası (ŞURO) Kurucu Başkanı, ŞUTUDER Genel Sekreteri Kamil Türkmen gündeme getirdi.

Kamil Türkmen sosyal medya hesabından paylaştığı 2 fotoğrafla birlikte başta Halfeti Kaymakamı Zikrüllah Erdoğan’a seslenerek ” Burası eski Halfeti şelaleli konak kaymakamlık mülkiyetinde olan bu yapının Allah’ı zikretmek için  @Z_Erdogan53 Camii olarak ivedilikle düzenlenmeli. Fotoğraf çekmek için cami var namaz kılacak cami yok. Vebal ağır.” dedi.