Ankara'da tedavi gördüğü hastanede dün hayatını kaybeden ve uçakla Şanlıurfa'ya getirildi. Özcan'ın cenazesi daha sonra uzun araç konvoyu eşliğinde Balıklıgöl Yerleşkesi'ndeki Dergah Camisi'ne getirildi.

Yakınları, Özcan'ın tabutuna sarılarak uzun süre gözyaşı döktü.

Harran Üniversitesi’nde Artiz Mektebi Tiyatro Oyunu Sahnelendi Harran Üniversitesi’nde Artiz Mektebi Tiyatro Oyunu Sahnelendi

Burada öğlen namazını müteakip kılınan cenaze namazının ardından Özcan'ın cenazesi, defnedilmek üzere Eyyübiye ilçesine bağlı kırsal Şahinalan Mahallesindeki aile mezarlığına götürüldü.

Cenaze törenine Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz, TBMM Başkanvekili Bekir Bozdağ, Şanlıurfa Valisi Hasan Şıldak, Türkiye Cumhuriyeti Hazine ve Maliye Bakan Yardımcısı Abdullah Erdem Cantimur, AK Parti Şanlıurfa Milletvekilleri Emin Önen, Mehmet Ali Cevheri, İbrahim Eyyüpoğlu, Hikmet Başak, Abdurrrahim Dusak, Mehmet Faruk Pınarbaşı, MHP Şanlıurfa Milletvekili İbrahim Özyavuz, eski İçişleri Bakanı ve İstanbul Milletvekili Süleyman Soylu, AK Parti Samsun Milletvekili Mehmet Muş, Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül, ilçe belediye başkanları ve Özcan ailesinin yakınları ile çok sayıda vatandaş katıldı.

özcan taziye

- Halil Özcan

Şanlıurfa'da 1964 yılında doğan Özcan, Suudi Arabistan Kral Suud Üniversitesi Eğitim Fakültesi İslami İlimler Bölümünü bitirdi.

Harran Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Tefsir bölümünde yüksek lisansını, Atatürk Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Arap Dili ve Edebiyatı bölümünde doktorasını tamamlayan Özcan, Harran Üniversitesi Fen ve Edebiyat Fakültesi Doğu Dilleri bölümünde yardımcı doçent olarak görev yaptı.

Ulusal ve uluslararası düzeyde STK çalışmalarıyla birçok kültürel projeye imza atan Özcan, 24, 25, 26 ve 27. dönemde Şanlıurfa Milletvekili seçildi.

Özcan, 24. Dönemden itibaren Türkiye-Suudi Arabistan Parlamentolar Arası Dostluk Grubu Başkanlığını yürüttü.

Evli ve 6 çocuk babası olan Özcan, uzun süredir çoklu organ yetmezliği nedeniyle tedavi gördüğü Ankara'da dün vefat

GDUpzD1W4AE6LU7GDUVPDnWIAAmxQaGDUxN8xWoAEg1WCGDUxO5IXcAAfFgpGDUxNbQXsAAl9_UGDU5UyrWwAAFhmO

Editör: Mehmet Fatih Aslan