Şanlıurfa’nın Viranşehir ilçesinde yaşanan silahlı kavgaların ardından bir esnaf iş yerini 2 gün kapalı tutarak yas ilan etti

Şanlıurfa’da Renkli Pamuk Hasadına Başlandı Şanlıurfa’da Renkli Pamuk Hasadına Başlandı

Viranşehirli esnaf Mustafa Çardak iş yerine astığı pankartta “Viranşehir’de yaşanan üzücü olaydan dolayı ve bu olayların bir daha yaşanmaması temennisiyle iş yerimiz 2 gün kapalıdır” ifadelerine yer verdi.

“Sebebi ne olursa olsun hiçbir mesele, hiçbir dava bu masum çocukların yaşam hakkından daha değerli olamaz.” Diyen esnaf Mustafa Çardak “ Ne dense boş; ne yapılsa kar etmez artık...Vicdanlar öfkeye mağlup; Yaşam hakkı ölüme yenik düştü..  Üzgünüz, öfkeliyiz ve en önemlisi de suçluyuz. Bu yüzden ben kendi şahsım olarak bu tür olayları kınamak için iki gün boyunca işyerimi kapatarak yas ilan ediyorum.” İfadelerini kullandı.

Mustafa Çardak’ın tepkisine  destek verenler Viranşehir genelinde böyle bir yas olması istendi.  Serdar Korkmaz ise  “Kardeşim Mustafa Çardak beyefendinin tepkisini yürekten destekliyorum. Memleketimizde esmesini temenni ettiğimiz bahar rüzgarına vesile olur inşallah. İşinden ve kazancından iki gün fedakarlık yapmak, taviz ve ödün vermek her babayiğidin harcı değildir. Mustafa Çardak adamlık yapmıştır.” Dedi.