Kurban Bayramı öncesi, vatandaşların temiz ve huzurlu bir bayram geçirmesi için iş planı ve birimler arası koordinasyonu en üst seviyeye çıkaran Eyyübiye Belediyesi, bayramın ilk günü çalışmasıyla takdir topladı.

Bayram öncesi camiler ve kurban kesim yerlerinde kapsamlı temizlik çalışması başlatan Eyyübiye Belediyesi ekipleri, bayram namazından itibaren görevinin başında oldu.

Kurban atıklarını kesimin hemen ardından çöp araçlarına yükleyen temizlik personelleri, kesim yerlerini ve kurban kanı bulunan sokakları deterjanlı su ile yıkadı.

Temizlik İşleri ve Zabıta Müdürlüğü personelinden oluşan 380 kişinin görev aldığı planlama kapsamında, kurban satış ve kesim yerleri bir an boş bırakılmadı.

Bayram süresince kurban satış ve kesim yerlerinde görev alan zabıta personeli de aynı zamanda yanıcı patlayıcı madde satışına ve ruhsatsız kasaplık faaliyetlerine karşı denetimlerine devam edecek.

Bayramın ikinci gününde de tam kadro görev başında olacak ekiplerin yarısı ise bayramın üçüncü ve dördüncü günü izinli olacak.