Valilik koordinesinde oluşturulan barınma alanları ve afet çadırlarına ilave olarak Eyyübiye Belediyesi de ilçe genelindeki eğitim otakları, aile otakları, gençlik merkezleri, taziye evleri ve düğün salonlarını halkın güvenli şekilde barınması için tahsis etti.

Eyyübiye Belediye Başkanı Mehmet Kuş koordinesinde, başkan yardımcıları, birim amirleri ve tüm personelin katıldığı yardım faaliyetleri kapsamında ilçenin dört bir yanındaki barınma alanlarında kalan vatandaşlara sıcak çorba, yemek, battaniye, yatak ve çok çeşitli yardım malzemeleri ulaştırıldı.

Depremin gerçekleştiği 6 Şubat 2023 pazartesi sabahından itibaren bir an olsun sahadan ayrılmayan Başkan Kuş ve ekibi, sürekli olarak evleri dışında yaşamak durumunda kalan vatandaşların yanında olmaya, ihtiyaçlarını karşılamaya devam ediyor.

Sivil Savunma Arama ve Kurtarma Ekibi ile temizlik araçları ve konteynerler ile çok sayıda personeli Adıyaman’a görevlendiren Eyyübiye Belediye Başkanı Mehmet Kuş,  dün gece geç saatlere kadar vatandaşları kaldıkları mekânlarda ziyaret ederek hem moral verdi hem de kendisine iletilen ihtiyaçların temin edilmesini sağladı.

Editör: Urfadasin Haber