Atanamadıkları için işsiz kalan Şanlıurfalı öğretmenler,  ücretli öğretmen olmak için bugün aldıkları mesajla heyecanlı ve panik dolu bir gün yaşadı. 

Ücretli öğretmen olmak için müracaat edip ücretli öğretmenlik yapmaya hak kazanan yüzlerce öğretmen, bugün Eyyübiye İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü bahçesinde uzun kuyruklar oluşturdu.

 Ücretli öğretmenlerin, Şanlıurfa’nın kavurucu sıcağında saatlerce sırada beklemesinin nedeni ise Eyyübiye İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünün zamansız gönderdiği mesaj oldu.

Haliliye’de Tarihi Geçmiş 896 Gıda Ürünü İmha Edildi Haliliye’de Tarihi Geçmiş 896 Gıda Ürünü İmha Edildi

DAHA ÖNCEDEN DUYURUSUNUN YAPILMAMASI SAÇMA BULUNDU

Ücretli öğretmenliğe hak kazanan öğretmenlerin telefonuna gönderilen mesajda “Ücretli öğretmenliğe hak kazanan öğretmenlerimizin bugün gerekli evraklarını Eyyübiye İlçe Milli Eğitim Müdürlüğüne teslim etmesi gerekiyor. ”denildi.

Mesajın bugün gönderilmesi ve sürenin de aynı gün ile sınırlı olması ücretli öğretmenliğe hak kazanan öğretmenlerde paniğe neden oldu.
Gerekli evraklarını teslim edilmesi için daha önceden belirlenen bir tarihte değil de bugün atılan mesajla sadece bugün ile sınırlı olması ücretli öğretmenliğe hak kazanan bazı öğretmenleri mağdur etti. 

ÜCRETLİ ÖĞRETMENLİ ÖĞRETMENLİĞE HAK KAZANDILAR AMA ONDA BİLE MAĞDUR EDİLMEDİLER

Mesajın geldiği gün Şanlıurfa dışında olan birçok öğretmen apar topar yolara koyuldu ve soluğu Eyyübiye İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünde aldı. 
İl dışında olanlardan bazılarının da evraklarını teslim edemediği öğrenildi. İl dışında olanlar evraklarını yetiştiremediği için yedekte olanlara hak verileceği belirtiliyor.